Újabb tanulmány mutat rá, hogy hiába van a vállalatnál informatikai biztonsággal foglalkozó szakember, ha a tevékenységét a cégvezető csupán unalmas blablának és felesleges paranoiának tartja.
Mennyire van biztonságban a vállalat a különféle informatikai veszélyektől, hackerektől, vírusoktól és egyéb katasztrófaforrásoktól? A válasz attól függ, kit kérdezünk. Egy friss tanulmány is megerősíti azt az tapasztalatot, hogy a legtöbb cégvezető hajlamos egy kézlegyintéssel elintézni a felvetést, mondván: azért vettem fel biztonsági szakembert, hogy ezzel nekem ne kelljen foglalkoznom. A CISO-k, tehát az IT-biztonságért felelős vezetők viszont úgy érzik, gyakran hiába jelzik a "nagyfőnök" felé a problémákat és veszélyeket.

Ej, ráérünk arra még A Core Security által készített felmérésben mindkét oldal képviselőit megkérdezték arról, mi a véleményük a vállalat biztonsági felkészültségéről és helyzetéről. A válaszokból kiderül: a cégvezetők szerint minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vannak elégedve, az egy (vagy több) szinttel alattuk dolgozó biztonsági szakember szerint viszont nem szégyen az egészséges félelem.

A cégvezetők 61 százaléka szerint például a vállalat dolgozóinak biztonsági "kiképzésére" elegendő időt szánnak, míg a biztonsági személyzetnek csupán negyede van erről meggyőződve. A legérdekesebb ellentét pedig abban a kérdésben látható, ki szerint hekkeli épp valaki a céges hálózatot: a csúcsdöntéshozóknak csak 15 százaléka tartja mindezt elképzelhetőnek, míg a CISO-k 62 százaléka tökéletesen biztos abban, hogy az adott pillanatban is "fúrják" a rendszert. Lényeg a lényeg: a cégvezetőknek mindössze 36 százaléka jut rendszeres biztonsági jelentésekhez - egy részük azért, mert nem törődik a kérdéssel, mások szerint pedig a biztonsági szakértők aggodalmaskodják túl a kérdést.



Windows-frissítésnek álcázza magát a kiberháborús fegyver
Most már sózza a jelszavakat a LinkedIn
Már tabletekről sem szivárognak a céges adatok

A Microsoft és az Amazon is a zsebébe nyúl a franciák kedvéért

Közel 6 billió forintnak megfelelő külföldi befektetés bejelentésére lehet számítani a Versailles-ban rendezett Choose France eseményen, amit nem kis részben a tengerentúli technológiai nagyvállalatok valósítanának meg.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.