A Gartner piackutató cég szerint két év múlva a virtualizált szerverek 60 százaléka kevésbé lesz biztonságos, mint azok a fizikai kiszolgálók, amelyeket kiváltanak.

"A virtualizáció önmagában nem veszélyes a biztonságra" - oszlatja el a tévhiteket a Gartner alelnöke, Neil MacDonald. - "Inkább az okozza a problémát, hogyan telepítik és használják a virtualizált eszközöket". MacDonald úgy véli, a problémát leginkább a nem megfelelő eszközök használata illetve a felhasználók elégtelen képzettsége jelentheti.

Már elindult a folyamat | A Gartner összegzése szerint az előző év végére a virtualizálható vállalati adatközpontok 18 százaléka "esett át" a virtualizálási folyamaton. A kutatás szerint a folyamat 2012 végére éri el az 50 százalékot.

Ahogy azonban egyre nagyobb számú virtualizált folyamat működik, különböző biztonsági szinteken, egyre fontosabbak lesznek a biztonsági kérdések. A Gartner összegyűjtötte a legfontosabb kérdéseket, amelyekre oda kell figyelni a virtualizáció során.

Mire figyeljünk? | Az első és legfontosabb rizikófaktor, ha egy vállalati virtualizáció bevezetésekor a telepítéssel foglalkozó kollégák nem vonják be az adatbiztonsággal foglalkozó szakembereket. Ez a Gartner szerint a tavaly elindult folyamatok 40 százalékára volt igaz.

A második legnagyobb veszély az, hogy mivel a virtualizáció egy újabb szoftverréteget jelent, ebben mindenképpen meglapulhatnak még felfedezetlen sebezhetőségek és biztonsági rések - a Gartner szerint nagyon fontos, hogy biztonsági szinten a legnagyobb körültekintéssel kezeljék az új megoldásokat, és csak a lehető legszükségesebb esetekben adjanak bárkinek kiemelt jogosultságokat.

Szintén fontos a virtuális szerverek közötti virtuális hálózati kapcsolatok kérdése. A vállalatoknál korábban telepített hardveres biztonsági eszközök ezeket a hálózati folyamatokat "nem látják", ezért  a megszokott módszerek könnyedén átsiklanak az így érkező támadásoktól.

További kockázatokat jelent, amikor több, különböző biztonsági szintű virtuális folyamatot futtatunk ugyanazon a fizikai szerveren, de nagy hiba az is, ha megfelelő adminisztrációs eszközök nélkül váltanak virtuális megoldásokra. A Gartner összefoglalója szerint tehát nem a virtualizáció veszélyes, hanem az, ha alkalmazásakor nem tesszük meg a megfelelő biztonsági lépéseket.

A Gartner honlapján részletes információkat tett közzé a veszélyekről, a virtualizációt tervező vállalatok döntéshozóinak érdemes végigböngészni az ott leírtakat.
 

A bitcoin lesz Oklahoma olaja

A szövetségi állam kormányzója aláírta azt a törvényt, amely garantálja többek között az oklahomaiak kriptobányászathoz való jogát.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.