Néhány évvel a Margaréta kártyamenedzsment eszköz piacra dobása után elkészült a termék appliance változata is.
A Noreg bejelentette, hogy lezárult a Margaréta Appliance kártyamenedzsment rendszerének fejlesztése. A Margaréta Appliance gyakorlatilag a rendszer minden szükséges elemét egy eszközbe sűríti: az operációs rendszert, a kártyamenedzsmenthez szükséges hardvert, az adatbázist, magát az alkalmazást, valamint az adatok védelmét biztosító HSM-et (Hardware Security Module).

Bővül a lehetséges felhasználói kör Az appliance fejlesztése a 2010-ben átadott Margaréta kártyamenedzsment rendszerre épült, amely biztosítja, hogy egy egységes menedzsment rendszer kiépítésével mind a tanúsítványok, mind pedig a kulcstároló eszközök teljes életciklusukon át biztonságosan legyenek menedzselhető. Ezt a rendszert fejlesztették tovább a Noregnél a felhasználói tapasztalatok alapján. Azok ugyanis azt mutatták, hogy van igény a keretrendszer olyan irányú bővítésére, amely az egyszerű bevezetést és üzemeltetést biztosítja. Azért is indultak el az appliance irányába, hogy olyan szervezeteket is megcélozhassanak a Margarétával, amelyeknél hiányzik a kártyamenedzsment rendszer bevezetéséhez és üzemeltetéséhez szükséges szaktudás.



Az appliance fejlesztése során egyrészt kibővítették a Margaráta integrációját a Thales HSM eszközével, másrészt megteremtették a SafeNet Luna HSM-mel történő együttműködés lehetőségét is. Mivel az appliance-alapú megközelítés zártsága megkövetelte a termék funkcionalitásának újragondolását, ezért a Noregnél megtervezték azokat az installációs, menedzsment, integrációs és felügyeleti komponenseket, amelyek biztosítják az appliance-alapú megoldás egyszerűbb bevezethetőségét és üzemeltethetőségét.

Célpontban a biztonság és a hazai CIO-k
Kevés cég fordít figyelmet a közösségi oldalakra

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.