A gazdasági válság 2009-ben a biztonsági szoftverek területén is visszavetette a piacot. A Gartner friss jelentéséből azonban látszik, hogy tavaly már ismét erőteljes, két számjegyű növekedésbe váltott a szektor.
A Gartner tavaly nyáron úgy látta, 2010-ben a biztonsági megoldások szállítói világszinten 16,5 milliárd amerikai dollár értékben forgalmaznak majd szoftvereket. Nos, az előrejelzés pontosabb már nem is lehetett volna, hiszen szinte dollárra ennyi jött össze tavaly - derül ki a pickutató 2010-re vonatkozó jelentéséből.

Bővülésnek álcázott visszaesés Tavalyelőtt még az amúgy sokáig "védett szektornak" minősített biztonsági szoftvereknél is meglátszódott a válság hatása. Ugyan sok más ágazattal ellentétben itt távolról sem volt szó visszaesésről, de a 14,7 milliárdos összbevétel szűk 7 százalékra mérsékelte a szegmens növekedési ütemét.



Amint a Gartner mostani jelentéséből jól látható, tavaly ismét magasabb fokozatba kapcsolták a piacot: a 12 százalékos expanziót minden bizonnyal elégedettséggel nyugtázták az érdekelt gyártók. A gyorsulás azonban a különböző részterületeken teljesen eltérő fokú volt. Míg a végponti biztonsági termékek vagy a hozzáférés-menedzsmentet biztosító megoldások csak egyszámjegyű növekedést produkáltak, addig például a biztonsági információs és eseménykezelő (SIEM) rendszerek szállítói az összpiaci átlagnál is komolyabb mértékben növelték bevételeiket.

A konjunktúra négy (vesztes) lovasa Az egyes cégeket vizsgálva egyértelmű, hogy a fellendülés haszonélvezői nem a legnagyobb játékosok voltak. A lista első négy helyezettje (Symantec, McAfee, Trend Micro, IBM) alig 5-7 százalékkal tudta növelni a bevételeket. Mindeközben a jelenleg 3,8 százalék piaci részesedéssel bíró EMC több mint negyedével fejelte meg 2009-es teljesítményét. A meglehetősen fragmentált biztonsági szektorban így tovább folytatódik a kiegyenlítődési folyamat, amiből azok a közepes méretű vállalatok is profitálhatnak, amelye egy-egy részterületen vannak erőteljesen jelen. Ilyenre példa a Kaspersky, a Websense vagy éppen az ESET.

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.