Új, ingyenes szolgáltatást mutatott be a Norton: célja, hogy felmérje a felhasználók aktuális webes fenyegetettségi szintjét, és folyamatos tanácsokkal segítse a biztonságosabb internet-használatot.
A Cybercrime Index tulajdonképpen egy olyan webes eszköz, amely folyamatosan megmutatja az aktuális kiberbűnözési "riadószintet", és tájékoztat az aktuálisan legfontosabb fenyegetettségekről, biztonsági hírekről.


Mindenki veszélyben van A Symantec közleménye szerint a világon eddig az internetezők 65 százaléka vált a kiberbűnözés áldozatává, ezért szükség van egy olyan eszközre, amely napi szinten figyelmezteti a felhasználókat a legveszélyesebb honlapokra, keresőszavakra és vírusokra. Ezen kívül a Norton ingyenes szolgáltatása naponta új információkkal szolgál a legveszélyesebb vírusokról, károkozókról, valamint hasznos tanácsokat ad, hogyan kerülhetjük el őket.

A Kiberbűnözési Mutató megmutatja, hogy milyen szinten áll a felhasználó online fenyegetettségi indexe. A Symantec Global Intelligence Network valamint az ID Analytics kutatócég közreműködésével, a mutató számszerűen és típusokra lebontva is feltérképezi az online vírusokat, így a felhasználók átlátható információt kapnak a napi online fegyegetettségi állapotról.


Nézz be naponta! Az emberek többsége úgy gondolja, tisztában van az online fenyegetettségek veszélyével, mégis kevés energiát fordítanak ennek megelőzésére. Az ID Analytics legfrissebb tanulmánya szerint 24 millió amerikai nagykorú fiatal teszi nyilvánossá profilját a különböző közösségi oldalakon, 70 millió felnőtt pedig még a születési adatait is hozzáférhetővé teszi. Így a kiberbűnözők könnyen visszaélhetnek a közösségi oldalakon feltüntetett személyek nyilvánosan elérhető adataival, ugyanis a pénzügyi szervezetek leggyakrabban a születési adatok alapján azonosítják a személyeket.

A Kiberbűnözési Mutató saját weboldalán is megtekinthető, illetve letölthető asztali számítógépekre és mobil készülékekre egyaránt, ezenkívül a Norton új 360/v5 termékével együtt is elérhető.

A Microsoft és az Amazon is a zsebébe nyúl a franciák kedvéért

Közel 6 billió forintnak megfelelő külföldi befektetés bejelentésére lehet számítani a Versailles-ban rendezett Choose France eseményen, amit nem kis részben a tengerentúli technológiai nagyvállalatok valósítanának meg.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.