A brit fintechnek már most is több mint 10 ezer magyar ügyfele van. Egy év alatt tízszereznék a számukat.

Egy hónapon belül hivatalosan is belép a magyar pénzügyi piacra az egyik legígéretesebb fintech, a brit Revolut. A céget mindössze három éve alapították, de már 1,5 millió ügyfelük van, köztük 12 ezer magyar. Bár tavaly ősz óta folyik a banki licenckérelmük elbírálása, a Revolut nem klasszikus bank, hanem olyan pénzügyi szolgáltató, amely prepaid kártyáira több szolgáltatást csomagol össze. Eddig elsősorban a devizák közti átváltás miatt voltak sikeresek, mivel bizonyos összeghatárig lényegében ingyenessé tudták tenni az átváltás. Emellett azonban folyamatosan fejlesztenek hiteltermékeket is.

A cég eddig is nagyon gyorsan növekedett. A Portfoliónak Andrius Biceika, a cég terjeszkedését koordináló országmenedzserek vezetője, azt állította, hogy már jelenleg is havi 1,5 milliárd dollárnyi tranzakció fut át a Revoluton, és a volumen havi 10-20 százalékkal növekszik. Ennek köszönhetően a tavaly decembert már nullszaldóval zárták.

Mindenben megtalálják az olcsóbb utat

A brit fintech a klasszikus utat követte: egy szolgáltatásra talált olyan megoldást – ahogy a holland WeTransfer is –, amely sokkal olcsóbbá teszi a felhasználónak az adott pénzügyi terméket. Létrehozott egy olyan prepaid kártyát, amire pénzt utalva a devizák közötti átváltási költséget megspórolhatjuk. Tavaly nyár óta a bitcoint is támogatja a platform, amit ősszel több más kriptovalutával is bővítettek (decemberben jelent meg benne a litecoin- és az ether-támogatás).

De a Revolut nem állt meg ennél. Kártyájához kínál egy sor kiegészítő szolgáltatást: többek között olcsó utas- és készülékbiztosítást, személyes pénzügyi menedzsmentet (PFM), igaz, csak a Revolut-kártya költéseit követi nyomon. Emellett folyamatosan bővítik hiteltermékeit.

A fejlett technológiai háttérre építve minden termékét olcsóbban tudja kínálni, mint a hagyományos pénzintézetek. Az ügyfélszolgálat egy részét például mesterséges intelligenciára épülő chatbottal oldják meg. A Rita nevű chatbot a felhasználói megkeresések harmadát tudja kezelni – állította Biceika a Portfoliónak.

Eddig is lehetett használni itthon

Bár a szolgáltatás eddig is használható volt itthonról, számos hátránnyal járt a magyar ügyfeleknek, hogy a szolgáltató hivatalosan nem volt jelen az országban. Leginkább az, hogy a kártyát csak a SWIFT-rendszeren keresztüli utalással, a forint más devizába történő átváltása után lehetett feltölteni, aminek így elég magas volt a költsége. Ez a jövőben országon belüli forintutalássá egyszerűsödik, sőt forintalapú számlát is lehet majd nyitni a kártyához.

Ha lesz kellő számú felhasználó – Biceika 100-200 ezer ügyfélről beszélt – akkor az további pozitívumokat hoz a magyar ügyfeleknek: például magyar nyelvű appot, weboldalt, és magyar nyelvű chatbotot is. (A Rita egyelőre kizárólag angolul ért.) Ha sikerül hozniuk a terveket, akkor ezeket a fejlesztések hamarosan meglépheti a cég: Az év végig a cél 100 ezer ügyfél.

Ha a Revolut megszerzi a banki licencet, az tovább növelheti a szolgáltatásai iránti bizalmat. Ügyfelei banki ügyfelek lesznek, akiket például megillet 100 euróig a betétbiztosítás. Emellett bővítheti a hiteltermékeit. Középtávon elsősorban a személyikölcsön-piacon látnak lehetőséget a hagyományos banki személyi kölcsönöknél sokkal olcsóbb termékekkel. Szintén a középtávú tervek között szerepel befektetési termékek kialakítása.

Piaci hírek

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.