A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM) tájékoztatása szerint a Magyar Közlönyben szerdán megjelent jogszabály módosította az említett törvényt, változott a polgári perrendtartás, valamint a miniszteri hatósági hatáskörök felülvizsgálatával kapcsolatos, továbbá az egyenlő bánásmódról és az esélyegyenlőség előmozdításáról szóló korábbi törvény is.
A módosítások egy része az eljárások gyorsítását szolgálja, a hatóságok a jogszabályban meghatározott ügyekben mérlegelhetik majd a most kötelezően bevonandó szakhatóságok körét - áll az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Új alapok ■ Mint írták, új alapokra helyezik az elektronikus ügyintézés szabályait, ennek célja, hogy segítsék az ügyfelek számára kényelmesebb megoldások minél gyorsabb elterjedését, és ezáltal a költségtakarékosabb megoldások alkalmazását is lehetővé tegyék.
Az új szabályozás alapján telefonon, az interneten vagy személyesen érdemi "egyablakos" ügyintézésre lesz lehetőség. Egyes kormányablak-funkciókat a hatóságok mellett közigazgatáson kívüli szervezetek is elláthatnak (például akár egyes postahivatalok), így a személyes ügyindítás lehetősége közelebb vihető az állampolgárokhoz.
Az új törvény alapján már az is biztosítható lesz, hogy az ügyfélnek ne kelljen sokféle igazolványt magával cipelnie (TAJ-kártya, adóigazgatási jel, személyi igazolvány) az ügyintézéshez.
Szintet lép a Synology: Érkezik a PAS7700 csúcskategóriás vállalati flash tároló
Ahogy a vállalati IT-környezetek az AI-alapú folyamatok, a virtualizáció, a nagy teljesítményű adatbázisok és a folyamatosan elérhető digitális szolgáltatások nyomása alatt fejlődnek, a szervezetek egyre inkább olyan tárolóinfrastruktúrát igényelnek, amely kompromisszumok nélküli teljesítményt, rugalmasságot és skálázhatóságot biztosít.
Projektek O-gyűrűje. Mit tanulhat egy projektvezető a Challenger tragédiájából?