A Gmail fejlesztői a nyár végén turbó módra kapcsoltak: ismét egy új funkció kerül a napokban a felhasználói fiókokba. Az elsőbbségi inbox azoknak segíthet, akik tömegével fogadják a leveleket.
Egyre többen használnak Gmail-fiókot üzleti levelezésre, vagy épp központi fiókként más címre érkező leveleiket is ide irányítják. Ilyenkor szinte elkerülhetetlen a levéláradat, amelynek esetleges kategorizálását eddig csupán a hozzáértő felhasználók oldották meg különböző szűrők és címkék alkalmazásával. Mostantól a Gmail is igyekszik segíteni a tehermentesítésben egy automatikus, ám tanítható módszer segítségével.

Expressz levelek helye | A Priority Inbox funkció a Google gyakorlata szerint egy körülbelül két hetes időszak alatt folyamatosan kerül be minden felhasználó fiókjába. Arról még nincs információnk, hogy a magyar felületen mi lesz a funkció elnevezése (az "Elsőbbségi beérkezett levelek" kissé hosszúnak tűnik), bár a lokalizált felületet használók számára valószínűleg eleve kissé később érkezik az új megoldás. A Google bemutató videójának automata fordítója mindenesetre "Fontos levelek" néven említi az újdonságot.

A szolgáltatás gyakorlatilag a meglévő inbox linkje mellé egy olyan új hivatkozást helyez el, ahol a Gmail által legfontosabbnak ítélt leveleink találhatóak. Természetesen a funkció tanítható és nevelhető: egy automatikusan fontosnak jelölt levelet egy kattintással "leminősíthetünk", és ugyanígy egy hagyományosnak jelölt e-mailt is átállíthatunk elsőbbségivé. A Gmail a háttérben megjegyzi a véleményünket, és ezentúl már az új preferenciák szerint szortírozza a beérkező leveleket.

Az egyszerűség diszkrét bája | Az új szolgáltatás varázsa az egyszerűségében rejlik. Gyakorlatilag semmilyen hagyományos telepítési vagy beállítási procedúra nincs, csupán a rendszer élesítésekor egyetlen gyors választással állíthatjuk be, szeretnénk-e használni a funkciót, és ha igen, milyen sorrendben szeretnénk látni az új listában a leveleket. Rendezhetjük például a fontos leveleket az ablak tetejére, alattuk egy szakaszban a megcsillagozott e-mailekkel, majd pedig az összes többivel.

Az automata szortírozó alapesetben olyan kritériumokat vesz figyelembe a levelek osztályozásakor, mint az általunk legtöbbet használt kulcsszavak, leggyakoribb levelezőpartnerek listája, de azt is figyeli, hogy az adott e-mailt közvetlenül nekünk küldték, vagy csupán valamilyen lista részeként kaptuk.

Keith Coleman, a Google Gmailért felelős igazgatója szerint 18 hónapos fejlesztés és belső tesztelés áll az új funkció mögött. Az pedig még érdekesebb, hogy a sürgősségi inboxot már a levelezőszolgáltatás legelső változatába is szerették volna betenni, ám ekkor még nem voltak elégedettek a mögötte dolgozó algoritmusokkal.

A Google rövid animációja az új szolgáltatásról

Összezuhantak a Meta részvényei, amikor kiderült, hogy az MI pénzbe kerül

Sokan próbáltak szabadulni a papíroktól, miután a vállalat lassulásra figyelmeztetett a mesterséges intelligencia fejlesztésével összefüggő, hosszabb távra szóló beruházásokra hivatkozva.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.