A set top box készülékek és streaming megoldások specialistájáért 30 millió dollárt fizetett ki a Samsung.
A Boxee neve a hazai felhasználóknak elsősorban a D-Link Boxee Box terméke kapcsán lehet ismerős, aminek létrehozásában szakértői partnerként vett részt a cég. A hat éve indult startup set top boxok gyártására specializálódott, sőt nemrég elindított egy felhőalapú streaming megoldást is. A hírt elsőként az izraeli The Marker online magazin szellőztette meg, a 30 milliós vételár pedig egyelőre csak egy tipp, hiszen azt nem erősítette meg sem a Boxee, sem a Samsung vezetősége.

Bevásároltak  Az akvizíció tényét időközben a Boxee bejelentette weboldalán, de a koreai cég még mindig nem jelezte hivatalos formában, hogy szert tett volna egy startup vállalkozásra. A Boxee azonban büszkén közölte, hogy mostantól a Samsung kötelékébe tartoznak, ezzel együtt azt is megoszttották a felhasználókkal, hogy a bevezetőben említett, még béta állapotban működő, felhőalapú DVR (Boxee Cloud DVR) szolgáltatását július 10-ével megszüntetik. Ez azt jelenti, hogy az ott tárolt felvételek is törlődnek, arra pedig a cég vezetősége még csak nem is utalt, hogy van-e esély a jövőbe mutató szolgáltatás folytatására. 

Boxee: set top boxban vannak otthon

A hírek szerint a Boxee már hónapok óta vásárra vitte a céget, a lehetőségre pedig végül a Samsung csapott le. Az egyelőre kérdéses, hogy a New York-i székhelyű cég (de van irodájuk Tel-Avivban is) által tervezett set top box készülékek a mostani formájukban élnek-e tovább, hiszen a Samsung egyik szóvivője mindössze annyit árult el az All Things Digital munkatársainak, hogy a vásárlással olyan tehetséget és tudást szereztek, amivel tovább javíthatják a netes készülékeik képességeit. Noha egyértelműen nem hangzott el, nagy valószínűséggel az okostévék feljavításáról lesz szó, azaz a Samsung ezeknél a készülékeknél szeretné bevetni a Boxee megoldásait. 

Az okostévék profitálhatnak belőle  Önmagában az állítólagos 30 millió dolláros vételár nem kiemelkedő, sőt kifejezetten kevés – főleg annak fényében, hogy a Boxee vezetősége az utóbbi években pontosan ennyi tőkét tudott felhajtani. A Samsung azonban sokat profitálhat az ügyön. A cégnél a többi gyártóhoz hasonlóan ugyanis eddig is sokat dolgoztak azon – egyelőre kevés sikerrel –, hogy olyan felhasználói felület alakítsanak ki, ami a televízió képernyőjén működőképes. Az igazi nagy dobás a fentebb említett Cloud DVR szolgáltatás lehet, amely például egy merőben más, felhőalapú megközelítést alkalmaz a tévéműsorok rögzítésére. A szolgáltatás felhasználásával a Samsung lépéselőnybe kerülhet a vetélytársakkal szemben.

Samsung Galaxy S4: 10 millió egy hónap alatt
A Google viheti el 1,3 milliárd dollárért a Waze-t
Nyélbe ütötték a Yahoo-Tumblr üzletet 

Az amerikaiak elzavarnák az MI-t az atomfegyverek környékéről

Az Egyesült Államok szerint legalább az ENSZ BT állandó tagjai világossá tehetnék, hogy nem bízzák mesterségesintelligencia-rendszerekre a nukleáris fegyverek bevetéséről szóló döntéseket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.