Hagyománnyá nemesül az Innovációs TechShow, a mostanira pedig az előzőnél nagyobb területen, a Jövő Házában került sor. A 21 kiválasztott ötlet és gazdája bizakodik, de az is tisztán látszik, hogy az innovatív hozzáállás és a lelkesedés önmagában kevés.
Közel 900 résztvevő csodálta meg szerdán a Jövő Házában megrendezett Magyar Innovációs TechShow-n kiállított magyar találmányokat. A pályázat útján kiválasztott kiállítók többek között az űrtechnológiában, az orvostudományban, az újmédia alkalmazások területén, a sportban fejlesztettek ki egy-egy csúcstechnológiát jelentő tárgyat vagy alkalmazást. A harmadik alkalommal megrendezett innovációs seregszemlén a WebCam Laboratory nevű internetes kamera-laboratórium kapta a leginnovatívabb fejlesztésnek járó közönségdíjat.


Kamera által, élesen A győztes WebCam Laboratory egy oktatási szoftver, egy webkamera-alapú természet megfigyelő laboratórium, amely diákok, iskolák és tanárok számára teszi lehetővé, hogy bármilyen egyszerű, hétköznapi webkamerával valódi, érdemi természettudományos megfigyeléseket és méréseket hajtsanak végre. Az újdonság tartalma abban rejlik, hogy a drága laboratóriumi felszerelések helyett egy egyszerű webkamerával vagyunk képesek a legkülönfélébb méréseket elvégezni az oktatásban és bizonyos esetekben az iparban elvárt pontossággal.

A nyertes mellett bemutatkozott az a további húsz találmány, ötlet és fejlesztés, amelyeket az előzetes pályáztatás során szakmai zsüri talált a legígéretesebbnek. A TechShow üzenete azonban nem csak arra korlátozódott, hogy bemutassa ezeket az új elképzeléseket.

Még többre van szükség
A legtöbb színpadra lépő fejlesztő szerencsére felkészült arra is, hogy ötletük utóéletéről is gondoskodjon. Szinte mindenki kiemelte ugyanis, hogy nem elég kitalálni valamit, sőt, még az ötletek gyakorlati megvalósítása is kevés. Folyamatosan jelen kell lenni a fejlesztői fórumokon élőben és virtuálisan, figyelni kell a trendeket és az igényeket.

Emellett pedig nagyon fontos jó előre magunk számára is megválaszolni azokat a kérdéseket, amiket egy befektető vagy üzlettárs is feltenne a fáradságos, gyakran költséges fejlesztések végén: kinek szánjuk a terméket, van-e valós piaca annak, amit létrehoztunk? Sajnos vagy épp szerencsére minden ötletgazdának és fejlesztőnek egyúttal gazdasági szakemberként is végig kell gondolnia az innováció életútját már a fejlesztés megkezdése előtt, és közben is.

A megannyi újdonság között könnyű volt elveszni, mivel a Jövő Háza nagyobb teret biztosított az ötletek bemutatására. Remélhetőleg a huszonegy innovációból minél többel találkozhatunk majd végleges formában is, addig pedig álljon itt egy sebtében összeállított, innovatív módszerrel (tehát okostelefonnal) készített videó az eseményről.

A testkamerák felvételei alapján készítene rendőrségi jelentéseket az MI

Pontosabban a Draft One nevű MI-alkalmazás fejlesztője, aki szerint jó ötlet rábízni az ilyesmit a totál megbízhatatlan mesterséges intelligenciára.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.