A Microsoft Outlook jó ideje az irodák e-mail központja, de úgy tűnik, megindult a levelezőprogram vállalati felhasználású közösségi funkcióinak fejlesztése is. Három érdekes példát mutatunk be.

Az Outlookra sokáig mindenki a Microsoft megszokott levelezőprogramjaként tekintett, de úgy tűnik, Redmondban is szép lassan rájönnek arra, hogy a közösségi háló, a csoportmunka fontos szerephez juthat ezen a programon belül is.

Az általunk is bemutatott Social Connector egy olyan kaput nyitott az Outlookon, amely lehetővé teszi többféle közösségi alapú szolgáltatás integrálását. Természetesen egy üzleti informatikai oldalon nem azt fogjuk bemutatni, hogyan lehet barátaink Facebookos állapotüzeneteit böngészni, ám már akadnak olyan Outlook bővítmények is, amelyek vállalati környezetben is hasznosak lehetnek.

Harmony - a Google Docs-gyűjtő | A Harmony az egyik legfrissebb kiegészítő, amely a dokumentumkezelésben nyújthat nagy segítséget. Ha belefáradtunk abba, hogy a mellékletként küldözgetett dokumentumokat mindenféle dedikált mappákba mentegessük, vagy épp abba, hogy külön böngészőablak kellett valamilyen megosztott Google dokumentum megtekintéséhez, íme a megoldás.

A Harmony egy áttekinthető oldalsávot nyit az Outlookban, amely egyfajta virtuális dokumentum-gyűjtőként funkcionál. Ha megosztanak velünk valamilyen Google dokumentumot, a hivatkozást áthúzzuk erre a sávra, és a dokumentum máris közvetlenül elérhetővé, szerkeszthetővé válik innen. Ha pedig mi szeretnénk megosztani valamelyik dokumentumot levelezőpartnerünkkel, a sávról kell a megfelelő címet a levéltörzsbe húzni. Ez automatikusan egy megosztott hivatkozást küld a címzettnek, aki innentől szintén az anyag szerkesztőjévé válik.

A Harmony egyelőre a Sharepoint 2007-tel és 2010-zel kompatibilis, de hamarosan önálló Microsoft Office bővítményként is megjelenik.

DocVerse - válasz a Google Docs-ra | A DocVerse egy olyan Outlook kiegészítés, amely PowerPoint, Word és Excel dokumentumokkal végez nagyjából hasonló feladatot, mint a Google felhő alapú rendszere. Az alapot itt a saját gépünkön található fájlok képezik - ezeket oszthatom meg másokkal az Outlookon keresztül, akikkel akár egy időben is szerkeszthetjük a dokumentumokat. Ehhez nem kell feltétlenül kapcsolódnunk az internetre, a fájlokat továbbra is gépünkön tároljuk, ám minden szerkesztéskor elkészül egy másolat a felhőbe, és ezeket a változásokat a szerkesztő partnerek is azonnal látják.

Ráadásul egy változás-követő rendszer segítségével mindenki visszakövetheti, ki mit módosított az adott dokumentumon, sőt, megjegyzést is írhatunk minden változtatáshoz.

Xobni - mondd, te ki vagy? | Az Outlook egyik legnagyobb rákfenéje a felhasználók szerint a körülményes, és gyakran pontatlan eredményeket hozó keresési funkció volt. Ami a tárolt levelek szövegében szerepelt, viszonylag egyszerűen megtalálhattuk, de amikre hivatkoztak az üzenetek, vagy akik azokat küldték, már nem voltak ilyen részletesen kereshetőek.

A Xobni egy olyan tulajdonsággal ruházza fel az Outlookot, amely az adott kontaktot "teljes körűen lenyomozza". Ezentúl nem csak az Outlookban eddig elmenthető információkat láthatjuk majd kontaktjainkról. Az e-mail cím, telefonszám mellett a közösségi oldalakon megosztott profiladatok is megjelennek, szolgáltatás szerint kategorizálva. Így sokkal részletesebben tudjuk majd, kivel is levelezünk, hogyan szólítsuk meg, milyen témákban kereshetjük.
 

http://www.bitport.hu/megoldasok/tesztelheto-az-outlook-social-connector

Ezúttal egy iskolaigazgatót hurcoltak meg deepfake miatt

A hatóságok szerint egy bosszúszomjas kolléga kreált és terjesztett MI segítségével hamisított, rasszista megjegyzésektől hemzsegő hangfelvételt.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.