Átláthatóan és biztonságosan megoldható az elektronikus bizonylatok befogadása a Számadó Kft. most bemutatott szoftverkiegészítésének segítségével.

Amíg elektronikus számlák kibocsátására több megoldás is elérhető a hazai piacon, addig a számlák befogadására eddig nem igazán volt hatékony eszköz. A bejövő e-számlák feldolgozására hamarosan minden vállalkozásnak szüksége lesz, ahogy egyre több cég választja az olcsóbb és egyszerűbb elektronikus számlázást.

Sok számlabefogadónál okoz zavarokat az e-számlák kezelése, hiszen ezek beemelése a könyvelésbe, megtekintése, megőrzése eltér a papíralapú számláktól. A könyvelők, könyvelőirodák számára különösképp fontos hogy egy helyen, rendezetten kezelhessék az elektronikus számlákat.

Eltérő formátumok | "Nem sokan vannak azzal tisztában, hogy a fogadó oldalon is súlyos kötelezettségek terhelik a vállalkozásokat: az általában pdf-formátumban is elküldött e-számlát meg kell tudniuk nyitni, ellenőrizniük kell az elektronikus aláírás hitelességét, az e-számlát le kell könyvelni és a kontír adatokat vissza kell rá vezetni. Az elektronikusan kapott számlát pedig 8 évig el kell tárolni" - sorolta a feladatokat a Bitport kérdésére Kornis György, a Számadó Kft. ügyvezetője, aki szerint néhány év múlva valószínűleg egységesebbek lesznek az e-számlák, de addig igazi kihívást jelentenek a befogadói oldalon, mert gyakorlatilag szállítónként eltér a formátum.

A Számadó bejelentése szerint mostantól új funkcióval bővülnek a cég által kínált számlázó alkalmazások: a papíralapú számlák és elektronikusan aláírt e-számlák kiállításán túl biztosítják az elektronikus számlák befogadását is. A Számadó e-számla programban megadott, és csak ere a célra létrehozott, különálló e-mail címre érkező elektronikus számlákat a rendszer automatikusan érkezteti. A számlák beemelését követően ellenőrzi a tanúsítványokat, értelmezi a számla xml tartalmát és megjeleníti azt, majd adatbázisában eltárolja az adat- és a képfájlokat.

Elektronikus kontírozás | A könyvelők számára fontos, hogy a program lehetővé teszi a kontírozás beírását az elektronikus számlákhoz, ahonnan ezután már nem lehet kitörölni, legfeljebb egy könyvelési javítás után az új kontírozást új sorban fel lehet tüntetni. Így a program használatával a cégek megfelelhetnek a törvényi előírásnak, amely szerint a kontírozást a számlához, attól elválaszthatatlan módon, akár szoftveres megoldással is, de fel kell tüntetni.
 

A Temuról szólt az első negyedév a hazai e-kereskedelemben

A hazánkban alig több mint fél éve megjelent kínai webshop mellett nehéz labdába rúgni a magyar kereskedőknek - derül ki egy ma közzétett kutatásból.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.