A távközlési cégeken keresztül szoftverszolgáltatásokat nyújtó magyar vállalkozásnak már több mint félmillió felhasználója van a régióban, a tőkeinjekció révén újabb piacokon terjeszkedne.
Az 5 milliárd forintos kockázati tőkelapot kezelő DBH Investment 410 millió forintot fektet a felhőszolgáltatásokkal foglalkozó Central Europe On-Demand Zrt.-be (CE On-Demand), amelyben ezzel kisebbségi részesedéshez jutnak - jelentette be kedden Erdei Sándor, a DBH Investment Zrt. igazgatóságának elnöke. Hozzátette: hosszas tárgyalások után azért is esett a választásuk a CE On-Demand-re, mivel olyan üzleti modellel rendelkeznek, amely a régióban egyedülálló.

A CE On-Demand jelenleg tíz országban van jelen, ahol mintegy 20 távközlési cégen - itthon az Invitelen, a GTS-en és a Telenoron - keresztül kínálnak havidíjas hosztolt Microsoft üzleti szoftverszolgáltatásokat, köztük levelezést, csoportmunka-, egységes kommunikációs és ügyfélkapcsolat-kezelő (CRM) szolgáltatásokat. Az operátorok ebben a konstrukcióban megspórolhatják az újfajta szolgáltatások kiépítésére fordítandó időt, és pénzt és a saját beruházás tördekékéért néhány hónapon belül kínálhatnak üzleti szoftverszolgáltatásokat meglévő és új ügyfeleik számára.

Exponenciális növekedés A 2008 szeptemberében alakult cég növekedését jól jellemzi, hogy amíg 2009 végén még 15 ezer felhasználóval rendelkeztek, egy évvel később már több mint 500 ezer felhasználót szolgáltak ki. A cég tavalyi forgalma is megduplázódott 2009-hez képest. Budafoki Róbert, a CE On-Demand vezérigazgatója szerint 2011 végére pedig már több több mint 4 millió előfizetőre számítanak, és még a következő 2-3 évben is tartani tudják az exponenciális növekedési pályát. Erre számít a DBH is, amely akár már 2-3 éven belül is jelentős haszonnal értékesítené most megszerzett részesedését.

A Central Europe On-Demand a Microsoft legjobb hazai partnere
WPC 2010: a Microsoft már a felhőben van


A most befektetett összeget körülbelül egyenlő arányban a meglévő piacokon való terjeszkedésre, további országokban történő megjelenésre, valamint infrastrukturális fejlesztésekre kívánják felhasználni. Utóbbi a Romtelecomnál már működő felhőszolgáltatási felügyeleti rendszer továbbfejlesztését jelenti, amely a távközlési cégek számára lehetővé tenné a különböző - nem csak Microsoft, hanem akár nyílt forráskódú - technológiákon alapuló felhőszolgáltatások gyors bevezetését és számlázását.

A Temuról szólt az első negyedév a hazai e-kereskedelemben

A hazánkban alig több mint fél éve megjelent kínai webshop mellett nehéz labdába rúgni a magyar kereskedőknek - derül ki egy ma közzétett kutatásból.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.