A keresőcég folytatja online dokumentumkezelőjének bővítését. A mostani körben többek között 450 betűkészlet és 60 új sablon válik elérhetővé.
Az elmúlt évben százas nagyságrendben hajtottak végre fejlesztéseket a Google Docs (Dokumentumok) szolgáltatásnál, de a jelek szerint idén sem áll le a bővítmények, kiegészítések sora. A cég blogposztjában megjelent információk alapján vége az Arial és a Times New Roman egyeduralkodásának, hiszen az eddigi alig tucatnyi lehetőség 450 új betűkészlettel bővül. Így az elegáns karakterektől a vicces fontokig lehet majd választani, attól függően, hogy éppen önéletrajzot vagy céges farsangra szóló invitálást készítünk.



A betűk mellett a sablonok, azaz az előre elkészített dokumentumminták hivatalos palettája is gazdagodik 60 új elemmel. Ez mondjuk kevésbé lényeges, hiszen a Google hivatalos változatai mellett a felhasználók által ezerszámra készített sablonok miatt eddig is bőven volt lehetőség a választásra.

Vezetni akarnak  A Google nemrégiben indított cloud alapú tárolómegoldása, a Drive is egyre szorosabban kötődik a Dokumentumokhoz. Mostantól például az ott tárolt képek beillesztése válik egyszerűbbé. A bejelentés több más apró újítást is tartalmaz, kezdve az alapértelmezésben beállítható lapmérettől a táblázatok összetettebb formázásig.

A beharangozott változások életbe lépéséről nem közöltek információkat, de a cikk írásakor még nem volt elérhető saját fiókunkban. Ahogy az a Google újításainál lenni szokott, valószínűleg pár nap alatt minden felhasználónál aktiválódnak a fejlesztések.

Google Drive: új szereplő a cloud alapú adattárolásban
Minden szinten frissülnek a Google szolgáltatásai

Újabb hasznos funkciók a Google Dokumentumokban

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.