Immár biztos: a szoftvercég 8.1 néven és ingyenes frissítés formájában igyekszik javítani a Windows 8-on. A publikus béta nyáron indul.

A Microsoft tegnap hivatalosan is megerősítette, hogy a korábban Windows Blue-ként emlegetett új változat neve Windows 8.1 lesz. Az operációs rendszer új változata frissítésként és nem új verzióként jelenik meg, és minden felhasználó számára ingyenesen letölthető lesz. A publikus béta a cég június 26-án kezdődő fejlesztői konferenciájával egy időben válik elérhetővé. A végleges változat piacra dobásának tervezett időpontja egyelőre nem derült ki, de az bizonyos, hogy még idén, feltehetően valamikor ősszel kerülhet a felhasználókhoz a késztermék.



100 milliós bukta  Ugyan a Windows 8-ból hat hónap alatt 100 millió licencet sikerült értékesíteni hat hónap alatt, ám ez az első hallásra nagy szám a Microsoft piaci pozícióját figyelembe véve nem kifejezetten acélos. Arról nem is beszélve, hogy az értékesítettnek elszámolt licencek és a ténylegesen használt új operációs rendszerek mennyisége között óriási szakadék lehet. A fenti grafikon a Net Applications felmérésének eredményét mutatja. A több mint 40 ezer weboldal sok millió látogatójának bevonásával kirajzolódott használati arányok jól mutatják a Microsoft friss operációs rendszerének valódi fogadtatását.

Bár a cég kommunikációjában gondosan kerüli a tervezettnél rosszabb rajt és az esetleges fejlesztési hibák beismerését, a Windows 8.1 lényegében felfogható ennek. Az új változattal érkező módosításokról ugyan továbbra sem árult el semmit a redmondi cég, de kiszivárgott információk és piaci pletykák arra engednek következtetni, hogy több területen is meghajlik a felhasználói kritikák előtt a Microsoft.

A változások egyik részét a csempék átrendezése, átméretezése jelenti, valamint az, hogy a menüelemek csoportba rendezhetők, majd külön elnevezést is adhatunk nekik. A korábban napvilágot látott hírek szerint a 8.1-ben tovább finomodik az alkalmazások közti váltás lehetősége, aminek köszönhetően meghatározhatjuk, hogy a kiválasztott alkalmazás milyen formában nyíljon meg. 


Könnyebben rendszerezhető appok
(fotó: The Verge - a kép nagyítható)

A telepített alkalmazások kezelése is könnyebbé válhat annak köszönhetően, hogy a listájukat a rendszer aszerint csoportosítja, hogy a mennyit használtuk őket a telepítés óta. Újdonság továbbá, hogy az egérrel és billentyűzettel rendelkező felhasználók külön menüpontot kapnak a csempék alatt, amivel gyorsabban elérhetik az alkalmazások listáját.

Újra startolnának?  A korábban kiszivárgott képeken, verziókban még nem érhető tetten, de a pletykák szerint a Microsoft erősen gondolkodik azon, hogy a Windows 8 új felületével csak nehezen (vagy egyáltalán nem) kibékülő felhasználóknak is kedvezzen. A ZDNet egyik bloggere belsős információkra alapozva azt írja, hogy a Microsoft fontolgatja a közvetlenül a desktopra való bootolás lehetőségét. A csempés felület ebben az esetben sem tűnne el a rendszerből, de egy beállítással megoldható lenne, hogy, aki nem akarja, az soha többé ne lássa, és bekapcsolás után a megszokott asztal fogadja. A másik hasonló lehetőség a Start gomb visszaemelése lenne, mivel annak eltüntetése rengeteg problémát és kritikát generált eddig és többek között ez az egyik oka annak, hogy sokan esélyt sem akarnak adni a Windows 8-nak.

Ha a fórumokon terjedő kódrészletek, illetve a belsős információknak hinni lehet, akkor e két funkció beépítésével nagy számú felhasználót lehetne az új rendszer mellé állítani, másrészt elismerése lenne annak, hogy a Windows 8 nem érintős készülékeken való erőltetése alapvetően elhibázott volt a Microsoft részéről. A tegnapi bejelentés óta viszont legalább annyi már biztos, hogy nem kell sokáig várni a fenti pletykák igazolásáig, avagy megcáfolásáig.

Mennyit ér a 100 millió Windows 8 licenc?
Nagy erőkkel készül a Windows 8 frissítése

Az amerikaiak elzavarnák az MI-t az atomfegyverek környékéről

Az Egyesült Államok szerint legalább az ENSZ BT állandó tagjai világossá tehetnék, hogy nem bízzák mesterségesintelligencia-rendszerekre a nukleáris fegyverek bevetéséről szóló döntéseket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.