2008-ban indult a Backupify szolgáltatás, de mostanában nyílik meg igazán a lehetőségek tárháza: akár ingyenesen is kérhetünk automatikus adatmentést Gmail fiókunkról és egyéb Google szolgáltatásainkról, továbbá közösségi jelenlétünkről.
Bár a Gmailtől a Twitteren át a Flickr-ig minden cloud alapon működő szolgáltatás esküszik rá, hogy az adatvesztési rátájuk elenyésző, és minden feltöltött, megosztott információnk, képünk és fájlunk biztonságban van náluk, sokan szeretnék mégis biztonsági mentések formájában is megőrizni a felhőben tároltakat.

"Mi lesz, ha elszáll a Gmailem, oda minden levelem?" - aki teljesen a felhőre hagyatkozik, feltehet hasonló kérdéseket. Persze léteznek manuális mentési megoldások, ám a két éve megalapozott Backupify mára a legfontosabb Google-szolgáltatásokhoz és közösségi oldalakhoz automatikus mentést ígér, magánszemélyek számára akár ingyenesen is.

Összekötöm, aztán el is felejthetem |
Mint minden sikeres szolgáltatás, a Backupify titka is az egyszerűségében rejlik. Egy hagyományos e-mail cím és jelszó párost alkalmazó regisztrációt és  e-mailes aktivációt követően máris konfigurálhatjuk a "mentendőket".

Bár a listán a Gmail, a Hotmail vagy épp a Google Naptár még a béta állapotú szolgáltatások között található, a teszt során mindegyik beállított fiókot tökéletesen kezelte a Backupify.

Az egyes fiókok hozzáadása szintén kifejezetten egyszerű, hiszen az adott szolgáltatás belépési nevét és jelszavát megadva, de akár automatikus, biztonságos összekapcsolással is engedélyezhetjük a mentést. A tesztelt Gmail, Facebook, Twitter, Google Naptár, és Google Docs fiókok rákapcsolása összességében sem vett el két percnél több időt. Innentől a mentések automatikusan történnek, a legelső, teljeskörű backup maximum 48 órát vesz igénybe.

A teljes adatmentéshez az ingyenes megoldás 2 gigabájtos területet engedélyez a Backupify saját szerverein - talán ez az egyetlen furcsa pont, hiszen ő maga is a felhőben tárolja a mentéseket. Az is tény azonban, hogy az esetleges elérési hibák esetén a következő mentéskor újraíródnak a hiányzó adatok, annak pedig már igen kicsi a valószínűsége, hogy a Gmail vagy a Facebook egyazon időben "szálljon el", mint a Backupify...

Van benne fantázia | A Backupify lassan az üzleti élet képviselőit is "meghatja", hiszen mára 4,5 millió dolláros összegű befektetés áll mögötte az Avalon Ventures, a General Catalyst, a Lowercase Capital, valamint a First Round Capital jóvoltából. Az ötletből a prémium csomagok termelnek pénzt: az évente 40 dolláros "Plus" 10 gigabájtra emeli a tárhelyet, szolgáltatásonként akár öt külön fiókot is kezel, és havonta lementett, tömörített archívumokat is tárol. Az évi hatvan dolláros "Premium" csomagban a 25 gigabájtos tárhely mellé korlátlan fiók kezelése jár, hetente mentett tömörített archívummal. A céges Google Apps fiókok kezelése a legújabb fejlesztés, mindössze két dollárért havonta.

Greplin: keress a saját felhődben!
Diaspora: jön az anti-Facebook


Természetesen eddig is megjelent jó pár mentési megoldás, mint az ingyenes, csupán adományokat kérő Gmail Backup, vagy a Facebookra kihegyezett, ám fizetős SocialSafe. A Backupify csupán a legújabb és a "leghangosabb" az archiváló szolgáltatások közül, ám a befektetők minden bizonnyal azért látnak benne fantáziát, mert működése teljesen automatikus, a mentések nem a felhasználó gépére történnek (ezért nem szükséges a bekapcsolt állapot), és egyre több szolgáltatást kezel egyszerre.

Idegesítéssel küzd a képernyőfüggőség ellen egy új alkalmazás

Mivel az időkorlátos-kiléptetős módszerek nem igazán hatékonyak, a kutatók új módszerrel próbálnák meg rávenni a felhasználókat, hogy néha kapcsolják ki az okostelefonjukat.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.