Év végén érkezik a legújabb Windows első javítócsomagja. A fejlesztői változatot már többen tesztelték, ezek alapján óriási változásokra nem kell számítani, de legalább annyi gonddal sem jár majd a frissítés, mint egyes előző Windows-szervizcsomagok.

Az interneten április első felében bukkantak fel először hivatalosnak tűnő verziók a Windows 7 SP1 fejlesztői előzeteséből. Természetesen a felhasználók és tesztelők először óvatosan közelítettek hozzá, hiszen volt már példa fejlesztői verziónak álcázott kártékony vagy csupán felesleges és haszontalan próbálkozásokból. Ám ezúttal, úgy tűnik, valódi a csomag.

A szervizcsomag egyébként szinte biztosan nagyon korai változat, hiszen a március 27-i dátummal ellátott build a 7601-es verziószámot viseli, amely csak eggyel nagyobb a "normál" Windows 7 verziószámánál. A csomag mérete 1,25 gigabájt, ám nem feltétlenül másolódik fel minden a gépünkre, telepítéskor ugyanis kimagozódnak azok a komponensek, amelyek már a Windows Update segítségével korábban beépültek a rendszerbe.

Nem durran nagyot, de nem is fáj | A frissítést több tesztelőnek már volt alkalma feltelepíyteni és kipróbálni - ezek alapján az SP1 funkcionalitásában keveset ígér, ám biztonságosabbá teszi a rendszert és bosszúságot sem okoz az installálása. A tesztgépre mindössze negyed óra alatt települt fel minden szükséges komponens, amiért cserébe tulajdonképpen a biztonsági frissítések és foltok koncentrált gyűjteményét kapjuk.

Ezeken kívül csak elsőre nem feltűnő tulajdonságok változtak a "megszervizelt" Windowsban, a legfontosabb a notebookok akkumulátorának hatékonyabb kezelése, amely a Microsoft ígéretei szerint természetesen az átlagos üzemidőre és az akku élettartamára is pozitív hatással van. Emellett pár új hardvereszköz és szabvány támogatása javult és bővült, például a HDMI audioeszközök problémamentesebb kezelése.
 

Visszavonulót fújt Európában a TikTok

Az Európai Bizottságnak nagyon nem tetszett a kínai közösségi alkalmazás ösztönzőporgramja, amit olyan addiktívnak és károsnak jellemeztek, mint a dohányzást.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.