A HP Labs érdekes alkalmazással kísérletezik, amely az interneten fellelhető adatokat, képeket földrajzi hely alapján csoportosítja. Így például egy ismeretlen környéken járva könnyen megtalálhatjuk a nevezetességeket, vagy éppen a legközelebbi kocsmát.

A HP Social Computing Lab elnevezésű csoportja Gloe néven olyan, egyelőre proof of concept, azaz működést demonstráló fázisban lévő megoldást fejlesztett, amely a földrajzi pozíciót állítja a középpontba, és ehhez kötődően gyűjt minél több és releváns információt.

Képzeljük el a szituációt, hogy turistaként bolyongunk egy ismeretlen városban, és egy számunkra ismeretlen, impozáns köztéri szoborra bukkanunk. Okostelefonunk adatai alapján a Gloe kapásból fújja, mit lehet és érdemes tudni a műalkotásról. Ugyanezt hagyományos keresési metódussal valószínűleg nagyon hosszú és frusztrációtól sem mentes próbálkozással tudnánk csak meg.

Wikipediától a haverokig | A Gloe kiindulásként a Wikipedia, a különböző kép- és más, speciális tematikájú megosztóoldalak (például étterem- és szálláskeresők) információit rendeli valóságban létező helyekhez, de ezt az alapkészletet a felhasználók ajánlásai gazdagíthatják. Az, hogy egy adott területre milyen találatok kerülnek előre, szintén a közösségtől függ, hiszen szavazataikkal feljebb tornázhatják az általuk fontosnak, érdekesnek ítélt információkat, cikkeket, egyéb tartalmakat.

Az eligazodást az információtengerben a címkefelhő segíthet könnyebbé tenni, valamint lehetőség van Facebook-adataink integrációjára is. Így egy kattintással ismeretségi körünk ajánlataira szűkíthetjük a tartalmakat. Ennek teljes kiaknázásához persze nem árt, ha előbb a szolgáltatás kiforrott állapotba kerül, és a felhasználóknak hasznos, külső fejlesztők által készített alkalmazásoknak köszönhetően széles körben elterjed.

Ebből még bármi lehet | A HP munkatársai hangsúlyozzák, hogy csak egy konepciótervről van szó. A teljes funkcionalitáshoz még bőven van mit fejleszteni. Ugyanakkor a lehetőség már adott arra, hogy a Gloe alapjain bárki saját applikációt fejlesszen. Nyilván ezen kezdeti próbálkozások döntően befolyásolják majd azt, mivé fog fejlődni a Gloe.

Az alkalmazás már kipróbálható Androidon és Blackberryn, de elérhető asztali és hordozható számítógépekről is.

Rizzsel küzdene a klímaváltozás ellen is egy szingapúri startup

Újabb sikeres befektetési kört zárt a Rize nevű vállalkozás, és hadat üzenne a rizstermesztésből fakadó metánkibocsátásnak Délkelet-Ázsiában.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.