A The Next Web információi szerint az ikonokat először a marketinges csapat dobta össze, ezt kell helyrehozni őszig.
A hétfőn bemutatott iOS 7 erősen béta kiadás, messze van a véglegestől, rengeteget fognak dolgozni rajta a végleges verzió őszi megjelenéséig. Ennek ellenére a nagyközönség rendkívül nehezen dolgozta fel az oprendszer forma- és színvilágát, hiszen annyira eltér az eddigiektől. Az ikonok kinézete az elsődleges ütközési pont, ez a rendszer kirakata, a felhasználók ezeken keresztül lépnek kapcsolatba a rendszerrel, vagyis magukkal az eszközökkel is. A hírek szerint az ikonok még nem a végleges formájukban, színükben mutatkoztak be, sőt azok alapvetően nem is Jony Ive csapatától származnak.

Már megint a marketingesek  A The Next Web munkatársai által végzett „nyomozás” során több forrás is azt erősítette meg, hogy az ikonok most ismert verzióját az Apple marketing és kommunikációs csapatának grafikusai tervezték, nem pedig az erre kijelölt, az alkalmazások megjelenéséért felelős dizájn team. A folyamat úgy zajlott, hogy a marketinges csapat már kész színskálákat és grafikai sablonokat adott át Ive-éknak, akik ezek alapján kezdtek neki az alkalmazások belső elemeit kidolgozni. A helyzetet nehezítette, hogy a kommunikációval is gondok voltak, a dizájnerek nem sokat beszéltek egymással, egy-egy appon több részre szakadt, egymással versengő csoportokban dolgoztak, így jöhetett létre a konzisztencia hiánya, mit leginkább felrónak az iOS 7-nek, illetve az Apple-nek.

iOS 7: még sokat változhat őszig

A The Next Web azt is kiderítette, hogy a munka lóhalálában készült, Ive csapata az utolsó pillanatban kapta meg az alapanyagot, amellyel így alig volt idejük dolgozni. Ez meglátszott azon is, hogy a WWDC-n, a színpadon bemutatott programverziók már újabbak voltak annál, amit rögtön az előadás után letölthetővé tettek a fejlesztőknek. Nagy feladat előtt áll az Apple, hiszen az első reakciók egyöntetűen negatívak, alig akad olyan felhasználó, akinek tetszik az új irány, de a most következő négy hónap elégnek tűnik ahhoz, hogy csiszoljanak a dizájnon. 

Ive, az áldozat  Rengeteg kritika fogalmazódott meg az előbb említett konzisztencia, azaz következetesség hiánya miatt, hiszen az ikonok, a színek, az új felületek (pl. Control Center) köszönőviszonyban sincsenek egymással, nem adnak egységes képet, ami annak ellenére zavarhatja felhasználókat, hogy sok új funkció került az iOS 7-be. A legrosszabbul egyértelműen Jony Ive járt, akin az egész net a nyelvét köszörüli, sőt többek között egy Tumblr oldal is született, ahol a képek feltöltői azon ironizálnak, hogy hogyan nézne ki a világ, ha Ive mindent átdizájnolna.
 

Ha Jony Ive szabad kezet kapna a Windows Phone-nál (forrás: http://jonyiveredesignsthings.tumblr.com/)

Az a kérdés is felmerül, hogy a béta állapot ellenére az Apple vezetősége hogyan mehetett bele abba, hogy a késztől még nagyon messze álló oprendszert bemutassa, amivel szemben az az érv áll, hogy ez egy fejlesztőknek tartott konferencia, ahol még nem számít a végleges forma, hanem az, hogy miként változik meg a rendszer. Csak éppen a WWDC iránt érdeklődők, nem fejlesztők, olvasók, bloggerek milliói is figyelemmel követték az eseményt, kommentálták, továbbadták az ott hallottakat, aminek hatásait rendkívül nehéz kezelni.

Bemutatták az iOS 7-et és mindenki kiborult 
Tim Cook: nyitottabbá, izgalmasabbá válhat az iOS
Az Android és az iOS bekebelezte a piacot 

Perre megy a TikTok az amerikai kormánnyal

A kínai hátterű közösségi platform a kiszorítására hozott törvényt alkotmányellenesnek ítéli, véleményét pedig egy bírósági beadvánnyal igyekszik nyomatékosítani.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.