Harmadik generációjához érkezett a Cisco Unified Computing System koncepciójára épülő termékcsalád. A szerverfunkciókat, hálózatot, virtualizációt és felügyeletet integráló megoldások iránt ráadásul a számok tanúsága szerint is egyre élénkül a kereslet.
Amikor 2009-ben a Cisco megjelent a piacon az UCS elképzelésre épülő megoldások első generációjával, a versenytársak lekicsinylő közönye csak ideig-óráig tartott, azóta viszont már a legnagyobbak is hasonló integrált adatközponti technológiákkal rukkolnak elő. A hálózatos területről érkező Cisco azonban az UCS segítségével megalapozta bázisát a szerverek piacán is. Tavaly harmadik negyedévben világszerte a HP és az IBM után a harmadik helyre került az IDC x86-alapú blade szerverek szegmensét vizsgáló jelentésében, az Egyesült Államokban pedig pár tized százalékkal már a Nagy Kéket is maga mögé utasította. Nyerő stratégián nem is változtat a vállalat, gyors ütemben érkeztek meg az UCS-hez kapcsolódó legfrissebb technológiák, és idén lesz még egyéb újdonság is a téren.

Mindent bele! A harmadik generációs Cisco UCS platform megjelenésében természetesen fontos szerepet játszott az Intel legújabb, Xeon E5-2600 processzorcsaládja, amely teljesítmény és fogyasztás terén is sokat dob a lehetőségeken. A harmadik generációs UCS megoldásokkal a gyártó szerint a jelenlegi legnagyobb szerversűrűség érhető el: a friss technológia akár nyolcszoros memóriakapacitással és négyszeres I/O-sebességgel is beelőzheti a korábbi UCS platformok jellemzőit.



Erősen rágyúrtak az UCS egyik legfontosabb és leghasznosabb ismertetőjegyére, a fizikai és virtuális eszközöket, hálózatot, szervert közösen kezelő felügyeletre: míg 2009-ben csupán 40 blade volt az egy kalap alá vehető blade-ek maximuma, mostantól akár több ezer szervert is kezelhetünk egyetlen felületen.

Új rendszerhez új vasak A harmadik generációs termékvonalat szerverek szintjén hárman képviselik. Az egyetlen blade, az UCS B300 M3 félpenge méretben, 24 DIMM modulhellyel, 80 gigabites maximális I/O sávszélességgel érkezik. Rackekbe két új versenyző szerelhető, a C220 M3 és C240 M3 1 és 2 egység méretű eszközök, amelyeket a webes szolgáltatások kiszolgálásától az elosztott adatbázisokon át a nagy adattömegek kezeléséig sokféle feladatra optimalizálhatunk.

Az egységesített hálózatokba további új eszközöket is kínál a Cisco. A 2204XP I/O modul készülékházanként 80 illetve 160 Gbit/s sávszélességet biztosít a terhelési csúcsok kezeléséhez, valamint hatékony terheléskiegyenlítéssel segíti az adatközpont működésének egyensúlyát. A 6296UP Fabric Interconnect egyrészt kétszeresére növeli az UCS hálózati kapacitását (960Gbit/s-ról 1,92 Tbit/s-ra), 40 százalékkal csökkenti a végpontok közötti késleltetést és 36 százalékot megspórol a portonkénti fogyasztásból is. Az UCS 6200 Series és a Nexus Fabric Extender együttes alkalmazásával pedig penge- és rack-szerverek esetében is hatékonyabbá tehető az UCS Manager használata.

Kétmillió dollár automata IBM szervert terem
A Cisco harcba száll a munkahelyi PC-kért
Hűtlenségi hullám az adatközponti fejlesztésekben


Egy malomban őrölnek A Cisco UCS Manager, amely már most is több ezer UCS eszköz közös felügyeletét képes elvégezni, az idei év második felében még nagyobb "lefedettséget" kínál majd: a megjelenés előtt álló új megoldások segítségével már akár azt is megtehetjük, hogy a világ különböző részein elhelyezkedő hálózatokat is közös menedzsment-rendszerben kezeljük.

Újdongás a template-alapú szervertelepítés, amely blade és rack szerverek esetében egyaránt, 3 napról akár néhány percre redukálhatja a telepítési feladatokat. Innentől tehát akár az is megoldható, hogy ugyanazon szerver más és más feladatkörben működjön nap közben és éjszaka.

A Cisco nagy reményeket fűz a tovább finomított megoldások és eszközök bevezetéséhez, többek között a már most is 11 ezerre növekedett ügyfélbázis további növelését. Az adatok szerint az UCS-re áttérő felhasználók infrastrukturális kiadásai akár 30 százalékkal, telepítésekre fordított idejük 90 százalékkal, energiaköltségeik 60 százalékkal csökkentek, míg alkalmazásaik teljesítménye összességében akár 40 százalékkal növekedett.

CIO Hungary: egy toborzócég is lehet szakértő

Beszámolónk második része a tizenötödik CIO Hungary konferenciájáról, ahol ezúttal az emberi tényezőre koncentráltunk az elmúlt időszak változásainak és legjobb gyakorlatainak értékelésében.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.