Kibővült portfólióval, NetIQ Novell SUSE Magyarországi Képviselet néven folytatja hazai tevékenységét a Novell Magyarország. Szittya Tamás ügyvezető szerint a legdinamikusabban növekvő üzletágnak a SUSE Linux ígérkezik, ahol a korábbi nagy rivális Microsoft is beszállt az értékesítésbe.
Az elmúlt másfél évben lezajlott szervezeti átalakulások nyomán négy önálló üzletágba csoportosította át a termékeit a Novell felvásárlását tavaly tavasszal lezáró The Attachmate Group. A Novell portfólióját három részre osztották, ezek részben az Attachmate korábbi részeibe olvadtak be, míg az Attachmate vállalat hagyományos terminálemulációs és szoftvermodernizációs megoldásait egy negyedik egység kezeli. 

Maga a Novell három évtizeddel ezelőtti alapításának helyszínére, a Utah állambeli Provóba helyezte központját, és olyan csoportmunka, eszköz és rendszerfelügyelet, valamint a fájl- és hálózatkezelési termékekre fókuszál, mint az Open Enterprise Server, a GroupWise vagy a ZENworks végpontmenedzsment-megoldások. Az új felállásban a SUSE termékei egy új, open source-orientált egységbe kerültek, míg a Novell személyazonosság-kezelési, jogszabályi megfelelőségi (compliance) és biztonsági portfóliója az Attachmate-hez tartozó NetIQ-ba olvadt be. 

Átalakult a hazai képviselet is Az amerikai szoftvercég magyarországi képviseletére vonatkozó változásokat néhány napja szakmai konferencia keretében jelentették be Budapesten. A hazai képviselet a Novell és a nyílt forráskódú SUSE Linux megoldások mellett a jövőben a NetIQ szoftvereket is forgalmazza és támogatja. Utóbbiak körébe tartoznak a személyazonosság-kezelő (identity), a biztonsági és a megfelelőségi (compliance) megoldások. Emellett az üzletág palettájára kerültek egyes korábbról ismert Novell alkalmazások, többek között az Identity Manager, a Sentinel, az Access Manager és a PlateSpin eszközök.

A szervezeti átalakításokkal a cég egyik fontos célja a termékfejlesztés javítása volt. A fejlesztők a jövőben azonnal tudnak reagálni a felhasználói és a technológiaváltásból adódó igényekre. Az önálló üzletágakban működő fejlesztőcsapatok révén a termékek és az új verziók várhatóan hamarabb lesznek elérhetők. 

Gyorsan nő a SUSE  - A három üzletág közül a SUSE a legdinamikusabban növekvő, az előző pénzügyi évben 15 százalékot, az utolsó negyedévben 40 százalékot nőtt a forgalma, ami a jelenlegi gazdasági körülmények között nagy eredménynek mondható – nyilatkozta a Bitportnak Szittya Tamás ügyvezető. Ennek több oka van: korábban a Novellen belül is fontos volt a SUSE, de a százas nagyságrendben mérhető többi termék mellett kisebb hangsúlyt kapott. Az önállósodással a benne lévő potenciál jobban kihasználható, amit az üzleti mutatók is alátámasztanak. 

Szerepet játszanak az eredményesebb jelenlétben a piac többi szereplőjével, köztük a korábbi nagy riválisokkal kialakított együttműködések is. Közülük hármat érdemes kiemelni, egyik az SAP-val való együttműködés. A német üzleti szoftvergyártó házon belül is SUSE Linux szervereket használ a saját fejlesztéseire, a linuxos SAP installációkon belül a SUSE részesedése eléri a 70 százalékot. A másik sikeres kapcsolat az IBM-mel alakult ki, ennek nyomán költséghatékonyan működtethető Linux futhat már a Kék Óriás nagy teljesítményű mainframe gépein. A világ szuperszámítógépeinek fele is SUSE Linuxot használ.

Együtt a Microsofttal ■ A harmadik együttműködés hat évvel ezelőtt a Microsofttal jött létre, amely velük több lábon is áll. Egyik oldalról közös a technikai fejlesztés, ahol a nyílt szabványok terjesztése érdekében különböző projekteket indítottak, például a szerverek, felhő megoldások, virtualizáció, felügyelet és támogatás terén: az együttműködés legutóbbi eredményeként már a Windows Azure-on is elérhető a SUSE Linux Enterprise Server. A másik a kereskedelmi együttműködés, aminek a lényege, hogy a Microsoft azoknál az ügyfeleknél, ahol felmerül az igény arra, hogy a meglévő Microsoft infrastruktúra mellett, nyílt forráskódú infrastruktúrát is alkalmazzanak, ott a SUSE Linuxot ajánlja.

– Ez óriási hajtóerő a nyílt szabványok terjedése érdekében. A szembenállás helyett az összefogást választottuk, ami abszolút ügyfélorientált megközelítésnek számít – húzta alá Szittya Tamás.

Így működik tovább a felszeletelt Novell
Eladták a Novellt

Az egész Zuckerberg-birodalomban felcsavarják az MI-t

A Facebooktól a Ray-Ban Meta napszemüvegekig mindenhol munkába áll a közösségi polip nagy nyelvi modelljének harmadik generációja, amely többek között valós időben, gépelés közben generál képeket.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.