Az Oracle által most bemutatott következő generációs üzleti alkalmazáscsomagot nem csak helyben telepített szoftverként, hanem szolgáltatásként is igénybe lehet majd venni, bár egyelőre az árazásról nem szolgáltak részletekkel.
Az Oracle az idei rendezvényén minden eddiginél több új vagy frissített terméket mutatott be. A szerdai záróelőadásában Larry Ellison, az Oracle vezérigazgatója ismét felsorolta a legfontosabb bejelentéseket, köztük az Oracle Linux operációs rendszerhez kínált, a Red Hat-kompatibilis magnál lényegesen jobb teljesítményt kínáló Unbreakable Enterprise Kernelt, a jövő évben megjelenő Solaris 11 operációs rendszert, a SPARC processzor új generációját, továbbá a Java programnyelvvel, illetve fejlesztői eszközökkel kapcsolatos terveket. Ellison a MySQL 5.5 nyílt forráskódú adatbázis megjelenése kapcsán megerősítette: nem akarják "megölni" a MySQL-t, hanem tovább akarják fejleszteni és sok pénzt akarnak belőle csinálni.

Az Oracle vezérigazgatója szerint az Apple termékeinek példájából is látszik, hogy ha a hardvert és a szoftvert együtt fejlesztik, sokkal jobb lehet a végeredmény és a felhasználói élmény - az Exalogic Elastic Cloud és az Exadata gépek kialakításánál is ezt vették figyelembe.

Fél évtizedes fejlesztés | A Fusion alkalmazások fejlesztésén 2004 decembere, a PeopleSoft - és ezzel együtt a JD Edwards - felvásárlása óta dolgoznak, mivel az akvizíciók következtében összesen négy vállalatirányítási (Enterprise Resource Planning - ERP), illetve ügyfélkapcsolat-kezelő (CRM) rendszerrel rendelkeztek. A vállalat célja az volt, hogy az ERP, CRM, és humánerőforrás-menedzsment (HR) rendszerekkel kapcsolatban összegyűjtött tapasztalatokra érítve olyan üzleti megoldáscsomagot hozzanak létre, amely szabványos, Java-alapú köztesszoftverre épül, és így könnyen illeszthető más gyártók alkalmazásaihoz is.  A Fusion alkalmazásokhoz az Oracle E-Business Suite, PeopleSoft, JD Edwards és Siebel legjobb funkcióit válogatták ki.

Az elmúlt időszakig a vállalati tranzakciókat összegyűjtő ERP rendszerekből kinyert adatokat jellemzően utólag elemezték a különféle üzleti intelligencia (BI) eszközökkel. A Fusion alkalmazások bevezetésével ezen is változtatni akar az Oracle, és az egyes modulokba beágyazottan lehet majd elérni az üzleti alkalmazásokat. A naprakész, releváns információkat lehet kinyerni az ERP vagy  CRM rendszerekből.

Ellison elmondása szerint a felhasználói felület sem a hagyományos üzleti alkalmazásokhoz fog hasonlítani, hanem sokkal inkább a manapság tömegek által használt Facebook, Twitter vagy LinkedIn közösségi szolgáltatásokhoz: ennek megfelelően az üzleti alkalmazásokban beépített keresés lesz, a felhasználók pedig a közösségi site-okhoz hasonló módon léphetnek kapcsolatba munkatársaikkal, illetve az ügyfelekkel.

A SearchOracle.com videóban mutatta be a Fusion Applications néhány funkcióját

Üzleti szoftver szolgáltatásként |
A Fusion alkalmazásokaz nem csak a saját tűzfal mögött, telepített szoftverként lehet igénybe venni, hanem az Oracle saját adatközpontjaiból is el lehet majd érni szolgáltatásként. Ellison hangsúlyozta, hogy az iparágban még soha nem volt olyan üzleti alkalmazáscsomag, amelyet azonos kóddal fejlesztettek volna ki szoftverszolgáltatáshoz vagy telepített alkalmazásként - a jelentős szoftverszállítók, mint az SAP vagy a Salesforce.com vagy csak telepített alkalmazásként vagy szolgáltatásként elérhető üzleti szoftvert kínálnak. Az Oracle által követett fejlesztési modell rugalmasabb felhasználást tesz lehetővé, mivel a szolgáltatásként igénybe vett szoftvert később gond nélkül telepíthetik a saját szerverekre, de akár hibrid módon is igénybe vehetik az egyes modulokat.

Loïc Le Guisquet, az Oracle Európáért, Közel-Keletért és Afrikáért felelős alelnöke a Bitport kérdésére megerősítette, hogy ahogy a világ más tájékán, úgy Európában is a jövő év első negyedében elérhetők lesznek a Fusion üzleti alkalmazások az Oracle által kínált szolgáltatásként is. A termékek árazásáról, illetve a megjelenés pontos időpontjáról egyelőre nem tudott bővebb információval szolgálni.

Az Oracle a Fusion alkalmazások mellett bemutatta a másik szolgáltatásként elérhető termékének legújabb verzióját, az Oracle CRM On Demand R18-at is, továbbá az a Primavera P6 Enterprise Project Portfolio Management 8 alkalmazást, amellyel a nagyvállalati projektportfoliót lehet hatékonyan kezelni.


Az adatközpontok betonjából árad a felhő szén-dioxidja

A Microsoft hiába csökkentette 2020 óta 6,3 százalékkal az energiaigényét, ha adatközpontjai betonjából minden eddiginél több üvegházhatású gáz szivárog.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.