Tíz méter széles a Groningeni Egyetemen felépített érintőképernyő, amely főleg tudományos és oktatási feladatokban segít majd az egyetemistáknak és kutatóknak.
A Hollandiában található Groningeni Egyetem mozi- és bemutatóterme már eddig is fejlettnek számított 3D-s mozivásznával, ám a vászon helyett mostantól egy érintőképernyő működik, amely az intézmény szerint kategóriájában ma a legnagyobbnak számít.


Multitouch A Reality Touch Theatre névre átkeresztelt teremben felállított, enyhén ívelt kijelző továbbra is képes a hagyományos két dimenziós tartalmak mellett 3D-s mozgóképek megjelenítésére, de az igazi szenzáció az, hogy a tíz méter széles, két és fél méter magas kijelzőfalon megjelenő tartalmak érintéssel is vezérelhetőek. A felhasznált technológia lehetővé teszi, hogy egyszerre akár száznál is több érintést tudjon kezelni a rendszer, így a multitouch-képességek terén is kimagasló teljesítményt nyújt.


Természetesen ez a kijelző nem a mobiltelefonokban megszokott technológiát használja, ekkora felületen értelmetlen lenne az ilyen módszerek alkalmazása. Ehelyett infravörös fény és mozgásérzékelés kombinációjával határozza meg a rendszer az érintések pontos helyét: az infravörös fényeket visszaverő felületet több mint ezer fényforrás világítja meg, és 16 mozgásérzékelős kamera figyeli az érintéseket. Bár az "érinthető" terület hatalmas, mégis sikerült a válaszidőt minimálisra csökkenteni, egy érintésre legfeljebb 50 milliszekundumon belül reagál a képernyő mögött megbúvó infrastruktúra.


Érdekesség, hogy a vezérléshez javarészt ingyenes szoftvereket használtak, és a hardverkörnyezetet is teljesen hagyományos elemek átalakításával építették fel. Bár természetesen szórakozásra is használható a rendszer, ám az egyetemen főként földrajzi információk elemzésére használják majd, melyet akár csoportmunkában is végezhetnek a felhasználók, egyes adatokat vagy mappákat "egymásnak adogatva".

Videotorium: videomegosztás magyar módra
Forgalomszimulátorral játszanak a japán kutatóközpontban
Hajlékony kijelzők a jövő irodájából

Az idősebb hazai netezők is fekete öves facebookozók lettek

Egy friss kutatás szerint Mark Zuckerberg hálózata már az 55 évnél idősebb korosztály életében is fontosabb, mint a televízió. A szeniorok online aktivitásában ugyanakkor nagy a nemek közti különbség.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.