A Facebook egyik legújabb funkciójáról ugyan megoszlik a felhasználók véleménye, a Timeline azonban gyakran hasznos funkció lehet a közösségi oldalon kívül is. Most egy szabadon felhasználható megoldást építhetünk akár saját oldalainkba is.
Manapság, amikor egyre több módon lehet (és kell) a vállalatoknak megjelenniük az interneten, minden új és látványos megoldást érdemes kipróbálni. Az idő felhasználásával, egy időszalagra elhelyezett események, történések bemutatásával sokféle vállalkozás, termék érhet el sikereket a weben. Egy adott márka időtlen sikerét például hatékonyan illusztrálhatja, ha egy hosszú időszakon átívelve szemléltetjük a fontosabb, vagy érdekesebb állomásokat. "Nicsak, ez az autótípus már a harmincas évek óta létezik" - csodálkozhat rá a látogató egy ilyen megjelenítésre, majd időben végigkövetve a különböző modelleket úgy juthat el a máig, hogy közben tudat alatt is meggyőződik a sok évtizedes márka erejéről. Ugyanígy akár vállalatok is megjeleníthetik legfontosabb üzleteiket, partnerségeiket, kiemelkedő mérföldköveiket.

Nem csak Facebookon Zach Wise, multimédiás újságíró és a témában oktató egyetemi professzor ötletéből született meg a szimplán Timeline névre hallgató megoldás, amelynek segítségével könnyedén saját weboldalunkba is beszúrhatunk egy látványos idővonalat, amelyet testre szabva, multimédiás tartalommal feltöltve szemléltethetjük saját "történelmünket". A szakember szerint a szükséges technológiai alapok már mind léteztek korábban is, ő csupán összeállította a most már bárki által szabadon használható megoldást JavaScript, HTML és HTML5 alapokból.



A Timeline weboldalán elérhetjük a megoldás forráskódjait, amelyeket csupán a saját honlapunk megfelelő szakaszaiba kell beillesztenünk. Az így létrehozott idővonalra aztán szabadon vehetünk fel saját eseményeket, melyekhez először megadjuk az időpontot, majd pedig testreszabjuk az információt. Minden eseményhez hozzáadhatunk saját szöveget vagy képet, ezen kívül webes források egyre növekvő tárházából szúrhatunk be multimédiás elemeket. Egy eseményt így illusztrálhat YouTube vagy épp Vimeo videó, Twitter bejegyzés, Flickr fotó, egy Google Maps térképrészlet, esetleg egy SoundCloud alól megszólaló hangfájl.

Az elkészült idővonalhoz később is nagyon könnyen adhatunk hozzá új dátumokat anélkül, hogy újra kellene szerkeszteni az egészet. Ráadásul arra is lehetőségünk van, hogy egy sablon segítségével Google Docs-ban hozzuk létre az egyes bejegyzéseket, amelyeket a Timeline automatikusan összegyűjt, így "távvezérléssel" is frissíthetjük a megoldást.

A weboldalon található példákkal a lehetőségek sokszínűségét illusztrálják a fejlesztők: találunk videóklipekkel tarkított idővonalat Whitney Houston életéről és karrierjéről ugyanúgy, mint képekkel és idézetekkel támogatott összefoglalót az amerikai elnökválasztásról.

További, hasonló tippek:
Hogyan jelenjen meg a weben egy vállalkozás?
Google Trendek: mondd, mit szeret a nép?
Fejlesszünk saját okostelefonos alkalmazást ingyen!

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.