Az Analytics két változata hosszú időn át párhuzamosan futott, a Google több mint egy éven át tesztelte a rendszer friss verzióját. A korábbi analitika ma ment nyugdíjba, hogy teljesen átadja helyét az új fejlesztéseknek.
A Google Analytics új verziója tavaly áprilisban mutatkozott be, és a keresőóriás egészen mostanáig mindkét változatot a felhasználók rendelkezésére bocsátotta. A Google hivatalos blogján tegnap tették közzé, hogy a tesztidőszak lezárásával visszavonják az előző változatot, és a rá mutató hivatkozást is eltüntetik a megfelelő oldalak aljáról, így mától az új analitika teljesen átveszi a korábbi (legacy) rendszer helyét.

Az Analytics átfaragott felülete számos új fejlesztéssel is szolgál, amelyek közül a legfrissebbek a következők:

Valós idejű elemzések segítik a kampányok, videós hirdetések vagy élő közvetítések hatásának mérését a megfelelő weboldalak elérésében;

A közösségimédia-kampányok eredményéről ugyancsak jelentéseket lehet készíteni, képet alkotva a kezdeményezések eredményességéről;

Mobil riportokban tájékozódhatunk a mobil eszközökről érkező látogatók, illetve a mobil AdWords kampányok statisztikáiról;

A kísérleti tartalmak egy adott oldal különböző verzióit tálalják a különböző látogatók elé, meghatározva a leghatékonyabb megoldásokat;

Több marketingcsatornát összeboronálva átfogó képet kaphatunk az előző 30 nap konverziós értékeiről, eredményesebbé téve a költéseket.




A Google továbbra is számít a felhasználók visszajelzéseire, mivel az analitikai eszközök fejlesztése az új szolgáltatás véglegesítésével sem állt meg. A régi verzió valószínűleg sokaknak fog hiányozni – van aki szerint mostantól még több kattintással érhető el egy csomó funkció, amire tulajdonképpen semmi szükség nincs –, mindenesetre az új felállásban érdemes mielőbb elkezdeni az ismerkedést a valós idejű elemzésekkel.

Jön a félmilliós iPad brutál neurális feldolgozó egységgel

Ez persze csak az alapár, az extrákért külön kell fizetni. A nagyobb modell minden extrával forintban bőven millió fölött lesz.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.