2015-re 25 milliárd dolláros forgalmat produkálnak majd a mobil alkalmazások egy friss felmérés szerint. Kevesebb lesz a fércmunka és sokat segít majd a 4G is.
A legtöbb forrás 2007-től, az iPhone megjelenésétől tartja számon a mobil alkalmazások piacát: 2008-ban 146 százalékot nőtt a szegmens forgalma, az előző év 450 millió letöltött alkalmazása helyett egymilliárddal. 2009-ben nagyot ugrott a számláló egészen 6,4 milliárdig.

2010-ben a statisztikák szerint 6,8 milliárd dollár értékben töltöttek le okostelefonos alkalmazásokat a felhasználók. Az igazi felfutás azonban még csak most következik, egy rakatnyi feltétel ugyanis a következő években válik ideálissá az "appok" terjedéséhez.


Üdvözlet Appföldről Az okostelefonok éve volt 2010, az iPhone mellett erőteljes növekedésbe kezdtek az androidos mobilok, és a szárnyakon a BlackBerry mellett a Windows Phone 7 is besegített az érintőképernyős, internet-képes, alkalmazásokat futtató készülékek elterjedésében. Minden telefonos operációs rendszerhez tartoznak alkalmazásboltok, ezek pedig egyre csak telnek különféle mobilos szoftverrel a játékoktól az üzleti megoldásokig. Az elkövetkezendő négy évben azonban még a tavalyi ütemhez képest is több alkalmazás "fogy" majd a MarketsandMarkets felmérése szerint.

Egyrészt folyamatosan "tisztul a piac" - ez gyakorlatilag azt jelenti, hogy bár még mindig viszonylag sok a pár perc alatt összefércelt szemét (lengén öltözött hölgyek fotóival teletömött slideshow, pár kérdéses bugyuta kvíz, szellentő hangok gyűjteménye és hasonlók), egyre több komoly szoftverfejlesztő mozdul rá a mobilos appokra. Az eddig domináns játékok mellé folyamatosan zárkóznak fel az üzleti életben használható alkalmazások vagy egyéb praktikus programok az egészségügyi témáktól a navigáción át az információszerzésig.

Épp ezért lassan elkülöníthetőek lesznek a komoly, letöltésre valóban érdemes alkalmazások a haszontalan bithalmazoktól, amely bizalomépítő hatással bír a felhasználókra: akik eddig ódzkodtak az app store-ok böngészésétől, könnyebben rávehetők arra, hogy tényleg hasznos funkciókkal egészítsék ki telefonjuk tudását.

Okostelefon-tippek: menetrendek mobilra
Okostelefon-tippek: merre megyünk ma?
Döntse el, melyik a legjobb hazai okostelefonos ötlet!

Szélesebb sávon Szintén fontos gyorsító tényező lesz a 4G-s mobilhálózatok beindulása is: bár a pár kilobájtos alkalmazások telepítése már a 3G-s környezetben sem igazán lassú, azonban a számítástechnikától messzebb állók is könnyebben "megtérnek" majd, ha azt látják, hogy csupán rá kell bökniük egy alkalmazásra, és az máris letöltődött. Emellett azt se felejtsük el, hogy több olyan régióban, ahol az okostelefonok elterjedése már megindult, ám még a 3G lefedettség is csak az elkövetkezendő években lesz megfelelő.

Vonzó jövőkép az is, amely szerint a mobilos appok egyre nagyobb része válik ingyenessé. Furcsa, de a felmérések szerint az átlagosan 4-5 dolláros alkalmazásonkénti árszint is sokakat eltántorít, ha egy app mellett nincs ott a "free" cimke, inkább ki sem próbálják. Mivel az operációs rendszerek már lehetővé teszik az alkalmazások alá "beszúrt" hirdetések megjelenítését, a fejlesztők magát a letöltést ingyenessé tehetik, és a hirdetésekből befolyó bevételre állhatnak át.

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.