Ma még. Az androidos Ascend P6 mindössze 6,18 mm vékony, és nyár végén érkezik a hazai piacra.
A korábbi gyakorlathoz igazodva a kínai Huawei ismét egy olyan állandó jelzővel igyekezett ellátni legújabb készülékét, ami kiemelheti a mezőnyből. Ehhez most az egyik leghatásosabb módszert, a vékonyságot választották, vállalva azt a kockázatot, hogy a valóban extrém vékony készülékház valószínűleg nem sokáig marad a legvékonyabb. 

Fogyókúrás  A figyelem felkeltésére biztosan alkalmas ez a stratégia, az pedig főleg, hogy a felső kategóriába szánt mobilnak egyedi külsőt adtak. Ez persze relatív (és szubjektív), hiszen a képek alapján nem nehéz párhuzamokat felfedezi az iPhone újabb kiadásai és a P6 között, bár ez elsősorban az oldalsó kialakításra, illetve a fémes felületekre igaz. Az Ascend P6 alsó részén nem találhatók fizikai gombok, a vezérlést a kijelzőn megjelenő virtuális gombokkal kell intézni. Az alsó rész ívelt formát kapott, ami a kézben tartást valószínűleg kényelmesebbé teszi, az egész mobil általános minőségét pedig valószínűleg alaposan megdobja a fém használata.

Több színben is érkezik az Ascend P6  
(a kép nagyítható)

Az igazi különlegesség azonban nem a fém, hanem a 6,18 mm-es adat, ennyire vékony ugyanis a P6, ami így jelen pillanatban a világ legkarcsúbb okostelefonjává teszi. Ebbe a rendkívül keskeny házba kellett valahogy beletuszkolni a Huawei saját chipkészletét, amiben egy négymagos, Cortex-A9 processzor dolgozik 1,5 GHz-es órajelen. E mellé társul még 2 GB RAM, 8 GB belső memória, (microSD-vel 32 GB-ig bővíthető), a hátlapon egy 8, az előlapon pedig egy 5 megapixeles kamera. 

Emotion UI  A fém ellenére is csak 120 grammot nyomó P6 kijelzője egy 4,7 colos, 1280 × 720 képpont felbontású, in-cell technológiás IPS LED megjelenítő, ami egyébként éppen az iPhone-ok kapcsán vált széles körben ismertté két évvel ezelőtt. Az in-cell azt jelenti, hogy az érintésérzékeny panelt és az LCD-t egybeépítették, ami lehetővé teszi az ilyen vékonyságú készülékház legyártását. Mindezt megfejelték még a MagicTouch nevezetű technológiával, aki lehetővé teszi, hogy nem csak az emberi érintéssel, hanem akár egy kesztyűt viselve is használhassuk a telefont.

Ebből a szemszögből ismerős formákat fedezhetünk fel
(a kép nagyítható)

A Huawei tovább csiszolgatta az Android 4.2.2-re írt Emotion kezelőfelületet, és hogy bírja a strapát, egy 2000 mAh-s akkumulátort tettek bele. A kialakítás miatt ez házilag nem távolítható el, ahogy a kártyákat (SIM, microSD) is oldalt lehet kiemelni és cserélni. Mivel nincs Full HD kijelző, a belső tárhely sem igazán méretes, így mi nem tudjuk teljes szívvel a csúcskészülékek ligájában elhelyezni, noha a kialakítása miatt egyértelműen oda tartozna.

Az ár egyelőre egy nagy kérdőjel, amivel kapcsolatban nincs még hivatalos információ, bár mi azt tippeljük, hogy a kártyafüggetlen P6 biztosan több lesz 100 ezer forintnál (de nem sokkal). A Huawei Ascend P6 nyár végén érkezik a hazai szolgáltatókhoz, úgyhogy a kérdések tisztázásáig, illetve a tesztig már nem kell sokat várni.

Huawei Ascend P1 teszt: nem kell takargatni 
Huawei Ascend G510 teszt: erős közepes
A készülékgyártás idetelepítéséről is tárgyal a Huawei 

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.