Mobilos böngészőtechnológiákat fejlesztő vállalatot kebelez be a Nokia. Az eredmény a gyorsabb, átlagos mobilokon is futó böngészés elterjesztése lehet, a vállalat pedig végre megvetheti a lábát az észak-amerikai piacon.

A Novarra egy mobilpiacon viszonylag kicsinek számító cég: a chicagói vállalat száz fő körüli alkalmazotti gárdával fejleszt olyan megoldásokat,amelyek a mobiltelefonos böngészést teszik gyorsabbá és szélesebb körben elérhetővé.

Kímélő üzemmód | A cég Vision Mobile Browser nevű megoldása hasonló, mint amit a mobilos Opera böngészőkben találhatunk: a webböngészőben megnyitott oldal tartalmát nem maga a böngésző dolgozza fel a telefon erőforrásait felhasználva, hanem egy távoli proxyszerver alakítja át az eredeti weboldalt a mobilon megtekinthető változatra.

Az előnyök egyértelműek: azon túl, hogy a telefonra telepített böngésző alig igényel valamit a telefon erőforrásaiból, a sávszélességet is jóval kevésbé terheli le egy ilyen, már telefonos nézelődésre átalakított adatfolyam. A Novarra annak idején kifejezetten azzal céllal kezdte a fejlesztéseket, hogy azokon a területeken is lehetővé váljon az élvezhető sebességű mobilos internetezés, ahol nem érhető el valamilyen nagyobb sávszélességű szolgáltatás.

Amerikai hídfőállás | A Novarra megoldása - elvben - főleg a fejlődő országokra lett kihegyezve, a Nokiának viszont az a legfőbb célja, hogy az eddigieknél sokkal erősebb jelenlétet szerezzen az Egyesült Államok mobilpiacán. Az amerikai 3G ellátottság egyáltalán nem egyenletes, és a nagyvárosok viszonylag stabil lefedettsége mellett a vidéki területeken gyakran csak valamilyen gyengébb adatkapcsolatra van lehetőség. Az ilyen környékeken is élvezhető sebességű netezés lehet a Nokia szlogenje azon a piacon, ahol egyébként is ráfér az erősítés a finnekre.

Bár a Nokia a világ legnagyobb mobiltelefon-gyártója, az amerikai piacon a comScore legfrissebb jelentése szerint csupán a negyedik helyen áll 9 százalékos részesedéssel. Ha még mélyebbre ásunk és csak az okostelefonok amerikai elterjedését nézzük, a Nokia szerepe szinte teljesen elhanyagolható. Az okostelefon-platformok között a RIM BlackBerryje toronymagasan vezet Amerikában, utána az iPhone, a Windows Mobile és az Android következik, de még a Palm gyengélkedő WebOS platformja is képes volt megelőzni a symbianos Nokiákat hat százalék körüli elterjedtségével.

Nagy durranásnak szánják a Visiont | A Nokia egyrészt saját termékeit tudja vele felturbózni, többek között a mobilinternet terén eddig elhanyagolt, belépő szintű és középkategóriás szegmensben. A böngésző ráadásul Flash-kompatibilis; mivel a piacon lévő mobil böngészők jó része mostanában kifejezetten Flash-ellenes, a felhasználók könnyen ráharaphatnak egy olyan alternatívára, amely támogatja a formátumot. Ráadásul a Novarra Vision-klientúrájába a Motorola, a Salmsung vagy az LG is beletartozik, így "egy kicsit Nokiák lehetnek" az ő készülékeik is.

Amerika mellett pedig mi, magyarok is örülhetünk az év második felében létrejövő akvizíciónak, illetve az év második felére várható, már kifejezetten a Vision böngészőjével felszerelt Nokia modelleknek. Hogy miért? Próbáljon meg valaki mobilon e-mailezni például Nagyvázsony és Kővágóörs között...
 

CIO Hungary: generációk csatája a digitalizációért

Vagy inkább a digitalizáció harcáról van szó a generációkért? Beszámolónk harmadik része a tizenötödik CIO Hungary konferencia első napjáról, ahol ezúttal az emberi tényezőre koncentráltunk.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.