Az Ubuntu Edge közösségi finanszírozásához 32 millió dollárnak kell összejönnie egy hónap alatt.
Tavasszal már ejtettünk szót az Ubuntu mobilos/táblagépes rendszeréről és arról, hogy a Canonical hogyan szeretne jelen lenni ezen a már most is túlterhelt piacon. Az Ubuntu rendszere egy olyan univerzális, készülékeken átívelő platform szeretne lenni, ami nyíltságával és az Androiddal való összeférhetőséggel hódítaná meg a felhasználókat. Ehhez azonban el kellene érni, hogy a gyártók lássanak az elképzelésben fantáziát, hiszen az Ubuntu szoftverben van otthon, a gyártást másra hagyná.

Csináljuk meg együtt!  Ez a filozófia valószínűleg nem válhatott be, hiszen a Canonical vezetői gondoltak egy merészet, terveztek egy Ubuntuhoz illő, látványos referenciamobilt, amit a lelkes közönséggel szeretnének előre kifizettetni. A közösségi finanszírozás eddig legmerészebb kísérletével állunk szemben, hiszen egy hónap alatt 32 millió dollárt kalapoznának össze egy olyan mobilért, ami a tervek szerint 2014 májusában érkezne meg az adakozókhoz.

Ubuntu Edge: formába öntötték a rendszert

Hogy valaki hozzájuthasson egy Ubuntu Edge-hez, legkevesebb 600 dollárt, azaz nagyjából 130 ezer forintnak megfelelő összeget kell kifizetnie előre. Mark Shuttleworth a Canonical vezetője a kampányvideóban (lásd lentebb) a tesztelés fontosságáról beszél, valamint arról, hogy míg az autókhoz fejlesztett technikai újításokat a Forma 1-ben ki tudják próbálni, addig a mobilos iparágban nincs ilyen lehetőség. Éppen ezért az Ubuntu Edge azoknak a vállalkozókedvű, úttörő lelkületű felhasználóknak szól, akik szívesen kezükbe vennének és használnának egy különleges, Ubuntu alapú mobilt.

Erős dizájn, 128 GB  A gesztusvezérlésen alapuló Ubuntu még működhet is egy mobilba zárva, az már más kérdés, hogy hardveresen mit nyújtana az Edge? Ezzel kapcsolatban Shuttleworth meg is oszt pár információt az érdeklődőkkel, de éppen a legfontosabb paraméterek maradnak le. Annyit tudunk egyelőre, hogy egy 4,5 colos, 1280×720 képpont felbontású, zafír kristály felülettel védett kijelzőt álmodtak meg a készülékhez, mert szerintük ez az a méret, ami mindenkinek ideális lehet. A processzorról csak annyit árultak el, hogy egy több magos chip dolgozik majd benne, a 4 GB RAM, valamint az eddig egyedülálló, 128 GB háttértár viszont már biztos. 



A lecsapott szélekkel rendelkező, egyetlen darab fémből kialakított (és még csak a tervasztalon létező) készülékház tetszetős formákat mutat, de ezen kívül hardveres szempontból semmi extrát nem tartogat. Az azonban továbbra is egyedülálló, hogy a mobilt monitorhoz csatlakoztatva egy teljes értékű, desktop Ubuntu rendszert használhatunk, egyébként pedig a dual boot megoldás miatt az Ubuntu mellett Androiddal is működik a mobil. 

A Canonical az ambiciózus közösségi finanszírozáshoz nem az ismertebb Kickstartert, hanem az Indiego felületét választotta. A kampány csak két nappal ezelőtt indult, de már most 3,2 millió dolláron áll a számláló. Ez azt jelenti, hogy a fennmaradó közel egy hónap alatt további 30 millió dollárt kellene összegyűjteniük, ami az adakozás mostani ütemének tartásával össze is jöhetne. A tapasztalata azonban az, hogy a kezdeti, elsöprő lelkesedés után az adakozókedv folyamatosan csökken, így nagyon erős, meg-megújuló kampányra lesz szükség ahhoz, hogy a célösszeg meglegyen.

Sokat ígér az Ubuntu táblagépes verziója 
Tényleg kell nekünk még egy okostelefonos rendszer?
Mától letölthető az új desktop Ubuntu 

Zuckerberg Twittere egy fontos mutatóban már simán veri Musk Twitterét

A Threads napi szinten aktív felhasználók számában hónapokkal ezelőtt lehagyta az X-et az amerikai piacon, bár a havi aktivitást tekintve még lemaradásban van.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.