A Google mobil platformjára írt alkalmazások gyorsan szaporodnak, de a fizetős Android-appok legnagyobb részét még száz alkalommal sem töltötték le.
A Google adatai szerint az Android operációs rendszerre írt alkalmazások száma már a 200 ezret is meghaladta, közülük pedig majdnem 100 appot több mit 5 millió alkalommal töltöttek le. Ezzel szemben úgy tűnik, hogy az androidos alkalmazáspiac egyelőre közel sem a fejlesztők aranybányája. Az elmúlt hónapban a letöltött androidos appok 97 százaléka volt ingyenes alkalmazás – állítja a mobilos piackutató Distimo május végi elemzése.

Ezzel az ingyenes alkalmazások részesedése márciusról áprilisra 2 százalékpontot növekedett. A helyzet méginkább egyértelmű, hogyha a száznál kevesebb letöltést produkáló appok mezőnyét vizsgáljuk, ahol ugyanez az arány 80-20 a fizetős megoldások javára. A Chomp alkalmazáskereső is hasonló adatokat közölt, hozzátéve: egyedül a 4-5 dollár közé árazott appok letöltéseinek száma maradt változatlan, az összes többi árkategóriában csökkenést tapasztaltak.

Hol a pénz? Az Apple iOS rendszere ugyanakkor elkényezteti a fejlesztőket, hiszen az iTunes piactéren a fizetős alkalmazások száma már 17 százalékra növekedett az elmúlt hónapban. Érdekesség, hogy a Chomp kereső "ingyenes" szűrőjét az Android-felhasználók 12 százaléka, míg az iOS-felhasználók 33 százaléka alkalmazta, ami a fenti számok tükrében azt jelezheti, hogy az androidos tábor nagy része eleve ingyenesnek tartja az appokat.

Az Androidon is sokat keres a Microsoft
PayPal: lopás a Google mobil pénztárcája

Az iSuppli piackutató előrejelzése szerint az okostelefonos appok piaca 2011-ben 3,8 milliárd dollárosra bővül, ami három év múlva már a 8 milliárd dollárt is jócskán meghaladhatja. Jelenleg az Apple platformja generálja az alkalmazások vásárlására költött összegek háromnegyedét, ami akkor is meggyőző eredmény, ha éves növekedésének mértéke elmarad a piac egészének bővülésétől. Az androidos bevételek egyetlen év alatt megnégyszereződtek, ám a Google rendszere ezzel is csak 425 millió dollárt mutathat fel 2011 végére.

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.