Mindig érdekes játék összehasonlítani egy friss termékkel kapcsolatban a "bennfentesek", vagy épp a "nevük elhallgatását kérő szakértők" előzetes információit a végleges valósággal. Szemezgettünk a találatokból és a mellélövésekből.
A frissen bejelentett iPad 2-t gyakorlatilag még azok is várták, akik az első generációt csak kritikával illették. Nem csoda, hiszen a tableteket újraértelmező, új divatirányzatot kiváltó iPad minden vélt vagy valós hibája ellenére még mindig a táblagépek piacának 80 százalékát uralja, bármilyen ígéretes versenytársak jelentek is meg azóta.

Technikailag pont 2011 elejére kezdték volna lehagyni a kétmagos processzorral szerelt izmos, androidos modellek az iPadet, ezért már jó előre kíváncsi volt mindenki, mennyire előzi vissza a piacot az Apple. Megnéztük, mire vártak, miről pusmogtak eddig, és ehhez képest mi vált valóra - ezen kívül egy gyors grafikus összehasonlításban összeeresztettük az első és második generációs iPadet és két másik idei "nagyágyút".


Külsőleg A legtöbb előzetes híresztelés az első és hátsó kamerák együttes alkalmazásáról szóltak, és ez tökéletesen be is igazolódott. Persze nem volt nehéz kikövetkeztetni ezt a lépést, hiszen szinte az összes többi gyártó tavalyi és idei tabletjei ezzel a megoldással kerültek piacra, és az Apple sem titkolta a videótelefonálással kapcsolatos fejlesztéseit.

Annak nagy része is beigazolódott, hogy az iPad 2 vékonyabb és könnyebb lesz elődjénél, ám a Reuters hasábjain megjelent pletykában szerepelt az is, hogy élesebb kijelzőt kap az új tablet. Ez utóbbi információ a bejelentés tudatában légből kapottá minősül, az iPad 2 képernyője ugyanúgy 1024x768 képpont felbontású, mint elődjéé.

Arról is sokan meg voltak győződve, hogy zsugorodik a második generáció: ezen pletykák szerint 7 hüvelykes kijelzőre vált az iPad 2, más források szerint pedig kétféle változat jelent volna meg, a hagyományos 9,7 hüvelykes mellett kiegészítő ajánlat lett volna a 7 hüvelykes megoldás. Bár kifejezetten sokáig és sokfelé hangoztatták ezt a meggyőződést, az iPad 2 képi világában továbbra is 9,7 hüvelykes méretben gyönyörködhetünk.

Karcsúbb, gyorsabb, okosabb: megérkezett az iPad 2
Milyen lesz az iPad 2? 7+1 összegyűjtött pletyka

Motorgenerál Az általánosan megszellőztetett hír arról, hogy kétmagos processzorra vált az iPad 2, megalapozottnak bizonyult: az új tablet felvette a Samsung, a Motorola és más gyártók által dobott kesztyűt, és nagyobb sebességre kapcsolt az A5 nevű kétmagos központi egységgel.

Mindazok viszont hatalmas luftot rúgtak, akik meggyőződéssel állították: Steve Jobs visszavesz a zártságból és szabványos USB kapuval, és ehhez kapcsolódva hagyományosabb PC-s kapcsolódási rendszerrel jelenteti meg az iPad 2-t. A csatlakozó továbbra is az Apple-féle saját szabványú típus, a metódus pedig megmaradt a sokak által kritizált, felhasználóbarátság szempontjából nem épp díjnyertes iTunes-nál.

"Az enyém nagyobb" Az alábbi gyors összehasonlításból kiderül, mi változott az első generációs iPadhez képest, és hogy viszonyul a legfrissebb Apple tablet két olyan versenytárs paramétereihez, amelyek az idei év eddigi fontos tabletes bejelentéseinek számítottak.

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.