Immár jelképessé vált az Apple alkalmazásboltjának mennyiségi előnye, hiszen a Google bejelentése szerint saját appkínálata szintén elérte a 700 ezer darabot.
Miután a nagy rivális Apple nemrégiben az iPhone 5 debütálása kapcsán azzal büszkélkedett, hogy iOS rendszerére több mint 700 ezer féle alkalmazás érhető el, a Google is megtette tétjét. A keresőóriás közleménye szerint az Android operációs rendszert futtató mobil eszközök tulajdonosai szintén körülbelül 700 ezer darab appból választhatnak.

Marketinges számháború  Bár jóllehet pusztán a darabszám nem elégséges egy mobil ökoszisztéma sikerességéhez, de ártani semmiképpen sem árt, ha van miből választani. A Google, amely ezen a téren sokáig lemaradásban volt az Apple-höz képest, az utóbbi időben gyors ütemben zárkózott fel, és immár ezen a fronton sem kell elviselnie, hogy a konkurencia magát a legnagyobbnak kiáltja ki.

Az Android a különféle gyártók kínálatában megjelenő okostelefonok és táblagépek népszerűségének köszönhetően már régen túlnőtte a magányos farkasként küzdő iOS-t. Az eladott okostelefonok tekintetében például a legutóbbi hónapokban már egymagában a Samsung is kétszerannyi készüléket tudott értékesíteni, mint az Apple.

Letöltésben is kezdi behozni hátrányát az Android
Senki nem fizet az appokért
Milyen appokkal lehet a legtöbb pénzt keresni?

Pénz beszél  Ez persze nem azt jelenti, hogy az iPhone-ok és iPad-ek gyártójának különösebb gondja lenne, hiszen egy dolog a forgalom és az appok darabszáma, és egy teljesen másik az ebből elérhető profit. Egy az idei első negyedéves eredményeket vizsgáló felmérésből tisztán látszik, hogy a darabszám, a forgalom és a profit megoszlásában ez utóbbi felé haladva egyre jobb és jobb eredményt hozott az Apple. A teljes piaci nyereség elsöprő többsége Cupertinóban landolt, miközben csak egy jóval kisebb csomag jutott a Samsungnak. Annál a néhány más gyártónál, ahol valamiféle profitot tudtak felmutatni, gyakorlatilag statisztikai hibának látszik a nyereség az Apple eredménye mellett.

Tudja, melyik cég gyártja a legtöbb ipari robotot?

Az Amazon szerint ők. A világ egyik legnagyobb online kereskedője folyamatai optimalizálására leginkább házon belüli fejlesztésekre támaszkodik.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.