Az elmúlt hónapban ismét csökkenésnek indult a forgalmazásban részt vevő előfizetések száma a magyarországi mobilszolgáltatóknál, bár teljes ügyfélszámuk hónapok óta folyamatosan növekszik.

A januári 42 ezres növekedés után a magyar mobilpiac teljes ügyfélszáma februárban újabb 48 ezerrel 11 millió 883 ezerre emelkedett, azonban a forgalmazásban résztvevők száma a januári 19 ezres növekedést követően február végére 28 ezerrel 10 millió 922 ezerre csökkent - közölte a Nemzeti Hírközlési Hatóság (NHH).

Februárban a teljes ügyfélszám alapján a 100 főre jutó hívásfogadásra alkalmas kártyák száma 118,2-ről 118,7-re emelkedett, ami lassú, de folyamatos emelkedést jelent tavaly november óta. (Ez a mutató 2008 decemberében érte el az eddigi, 121,83 darabos csúcsot.) A piac 2009-es szűkülésének hatására azonban a teljes ügyfélszám február végén 299 ezerrel elmaradt az egy évvel korábbi szinttől, bár a forgalmazásban résztvevők – azaz az előfizetéssel rendelkezők és az utolsó három hónapban hívást indítók, vagy fogadók száma - alig 4 ezerrel volt alacsonyabb, mint 12 hónappal ezelőtt.

A szolgáltatók szerinti bontásból kiderül, hogy februárban a teljes ügyfélszám alapján számítva a Vodafone piaci részesedése maradt a januári 22,09 százalékos szinten, a Pannoné 34,68 százalékról 34,81 százalékra emelkedett, míg a T-Mobilé 43,23 százalékról 43,10 százalékra csökkent. A forgalmazásban résztvevő 10 millió 922 ezer kártya alapján februárban a Vodafone 22,61 százalékról 22,75 százalékra növelte piaci részesedését, míg a Pannon részesedése 33,04 százalékról 32,96 százalékra, a T-Mobile részesedése pedig 44,36 százalékról 44,29 százalékra csökkent - áll az NHH februári gyorsjelentésében.
 



Az amerikai elnök máris elzavarná az Intel új vezérigazgatóját

Miközben az Intelre meglehetős nyomás nehezedik a cég működésének átalakítása és a széles körű elbocsátások miatt, Donald Trump kínai kapcsolatai miatt követeli a tavasszal kinevezett Lip-Bu Tan lemondását.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.