Az Acer egy 8 colos táblagéppel, illetve egy különleges, tabletté alakítható ultrabookkal köszönt be a piacra.
Noha az IDC napokban közölt tablet felmérése szerint az Acer nem szerepel az öt legtöbb készüléket szállító gyártó között, ez nem jelenti azt, hogy a tajvaniak nem szeretnének odakerülni. A tegnap, New Yorkban tartott termékbejelentésük során egy sor új eszközről rántották le a leplet, amelyek között szerepel egy androidos táblagép, egy karcsúsított notebook sorozat (V5), az Acer teljesen új ultrabook szériája (V7), vagy az a teljesen rendhagyó, mégis praktikus kialakítású Aspire R7 notebook.

Kifordítom, befordítom  Elsőként nézzük meg az Aspire R7-et, hiszen talán ez az első olyan variálható notebook, ami valóban figyelembe veszi a Windows 8 tulajdonságait és azt, hogy eddig hogyan voltunk kénytelenek használni azt. Az R7 különlegessége abban rejlik, hogy a kinyitás után a kijelzőt úgy forgathatjuk, hajtogathatjuk, ahogy szeretnénk. Ha inkább gépelni szeretnénk, akkor a panel maradhat a billentyűzet és a touchpad mögött, ha viszont inkább a kijelzőn dolgoznánk, akkor az közelebb húzható és így pozicionálható.
 


Acer Aspire R7 (a kép nagyítható)

Ennek elősegítésére az érintőpad nem a klaviatúra alatt, hanem a felett érhető el, viszont a kijelző teljes egészében nem süllyeszthető be a gép síkjába, így tablet formát nem tud felvenni. Az Aspire R7 egy 15,6 colos, 1080p felbontású kijelzővel, háttér világítású billentyűzettel, 500 GB merevlemezzel, 24 GB-os SSD-vel rendelkezik, és az Intel Core i5 processzorainak különböző verziói hajtják. 

Android iPad mini bőrben  Az Acer folytatja az Iconia sorozatát is, aminek keretében bemutatkozott az A1-es modell, ami leginkább abban lóg ki a mostanában piacra kerülő androidos dömpingből, hogy nem 10, de nem is 7, hanem 7,9 colos kijelzővel szerelik. Így – noha inkább a Nexus 7 ellenfelének számít – kinézetre és formára sokkal inkább az iPad minire hajaz. Már csak azért is, mert a képarány szintén 4:3-as, illetve a felbontása is 1024 × 768. 


Acer Iconia A1 (a kép nagyítható)

A négymagos, 1,2 GHz-es processzorral ellátott tablet két érdekes, gesztusalapú funkciót kapott: ha inaktív állapotban egyszerre öt ujjunkat a kijelzőhöz érintjük, akkor a táblagép feléled és elindít egy előre meghatározott alkalmazást. Ez a trükk a két hüvelykujjunkkal is megismételhető, így akár két, gyakran használt appot is gyorsan előhívhatunk a lekapcsolt kijelző ellenére. Az Iconia A1 200 dollárba (kb. 45 ezer forint) fog kerülni és júniusban kerül az Egyesült Államok piacára.

Ez is különleges  Végül következzen az Aspire P3, amivel az Acer ismét valami újat szeretett volna letenni az asztalra. A P3-ra akasztott címke szerint egy átalakítható ultrabookról van szó (ultrabook convertible), ami egy 10 colos tabletet jelent, így visszahelyezve a keretébe egy teljes értékű billentyűzettel egészül ki. A helyszíni beszámolók szerint leginkább a Microsoft Surface konstrukciójára hasonlít azzal a különbséggel, hogy a billentyűzet itt jóval vastagabb és jobban hasonlít a hagyományos notebookokon található gombsorokhoz. 



Acer Aspire P3 (a kép nagyítható)

A Windows 8-cal ellátott, Core i3, illetve i5 processzorokkal szerelt Aspire P3 egy 11,6 colos érintőkijelzővel rendelkezik és mivel megfelel az ultrabook követelményeknek, így tabletként forgatva nem nevezhető könnyűnek és vékonynak sem. Mindezt ellensúlyozza a komoly teljesítmény, ami egyébként a táblagépekről viszont nem mondható el. A P3 800 dolláros áron (kb. 180 ezer Ft) kerül az USA piacára, a hazai árakról és a forgalmazás megkezdéséről egyelőre egyik termék esetében sincs információnk.

Képtelen lassítani a tabletpiac 
Az Acer felhőszolgáltatással fűszerezi legújabb gépeit
Dokkoló azoknak, akiknek kevés az ultrabook 

 

Nem sok mindenkit érdekel az Apple szuperszemüvege

A beszámolók alapján elolvadt az érdeklődés a Vision Pro headsetek iránt, az Apple néhány üzletében szinte nem is keresik a gyártó legújabb hardveres termékét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.