A Windows Phone 7 mobil operációs rendszer október 11-én, New Yorkban rendezett világpremierjén a T-Mobile exkluzív készülékei is bemutatkoznak. A Microsoft közben a bíróságon is nekiesett a Google Androidnak.
A Microsoft jövő hétfőn, magyar idő szerint este 9 órakor mutatja be hivatalosan a Windows Phone 7 mobil operációs rendszert. A New York-i esemény résztvevői nem csak az új operációs rendszer rejtelmeibe nyerhetnek bepillantást, de három darab új, a Windows Phone 7-re épülő okostelefont is megismerhetnek a T-Mobile kínálatából. A hírek szerint a HTC, a Samsung és az LG készülékeiről van szó, a szolgáltató kiléte pedig abból a szempontból érdekes, hogy a The Wall Street Journal nemrégiben még az AT&T-t nevezte meg a a Windows Phone 7-es telefonok első körös forgalmazójaként.

Azzal kapcsolatban, hogy a Microsoft tervezi-e saját okostelefon piacra dobását, egyelőre nincsenek hírek. Ez a Kin projekt kudarca után valószínűleg nem időszerű kérdés, a Microsoft vezérigazgatója, Steve Ballmer pedig a The Seattle Times-nak adott múlt heti interjújában is kifejtette, hogy a Microsoft célja kezdetben nem a közvetlen bevételszerzés, hanem a mobil operációs rendszer minél szélesebb körben való elterjesztése.

Megfizettek! Úgy tűnik, a Microsoft mindezt egész pályás letámadással akarja megvalósítani: a vállalat jogi eszközökkel is nekiesett a rivális Google Androidnak, illetve az Android mellett elkötelezett Motorolának. A Microsoft szerint a gyártó kilenc szabadalmát sértette meg androidos készülékeiben; a Motorola közölte, nem hajlandó peren kívüli megegyezésre, ebben pedig az ügyben közvetlenül nem érintett Google is támogatásáról biztosította.

A Motorola már korábban bejelentette, hogy a Windows Phone 7-tel legkorábban jövőre hajlandó foglalkozni, addig mindenképpen az Androidra fókuszál. Ballmer szerint az Android sem ingyenes, hiszen a szabadalmakat ott is meg kell fizetni  – a kereset értelmében tehát a Motorolának az Android és a Windows Phone 7 kapcsán ugyanúgy licencdíjakat kellene fizetnie a Microsoftnak.

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.