Január elején legalább 145 szolgáltató, köztük a Magyar Telekom működtet negyedik generációs, LTE-hálózatot a világ 66 országában, aminek közel a 70 százalékát a múlt év folyamán indították el. Az idén globálisan további 60 százalékkal nőhet az 50-100 megabit/sec átviteli sebességű mobilhálózatok száma.
Az év elejétől már 145 szolgáltató kínál negyedik generációs LTE-technológiát kereskedelmi szolgáltatásként a világ 66 országában. Közülük 97 csak tavaly kezdte meg a működését! Ez derül ki a mobiltechnológiát szállító cégek globális szövetségének, a Global mobile Suppliers Association-nek (GSA) a felméréséből.

Jönnek az újabb szolgáltatók Az LTE-alapú szolgáltatások egy év alatt újabb 37 országban jelentek meg, és ugyanezen időszak alatt még további 104 operátor kötelezte el magát amellett, hogy az LTE-technológiába fektet. Ez azt jelenti, hogy globálisan 104 ország 330 szolgáltatója lesz részese – vagy máris az – LTE-világnak.





A GSA előrejelzése szerint az idei év folyamán több, mint 60 százalékkal bővülhet az LTE-t már kereskedelmi alapon kínáló szolgáltatók köre, az üzletszerűen működő hálózatok száma pedig év végéig elérheti a 234-et.

Hazai helyzet  
Mint már többször is megírtuk Magyarországon mindhárom mobilszolgáltató túl van a tesztidőszakon, sőt a Magyar Telekom a kereskedelmi szolgáltatást is elindította. Nagyjából egy hónapja nyilatkozott a rendszer mai állásáról és a további fejlesztésekről Christopher Mattheisen, a Magyar Telekom elnök-vezérigazgatója.

Rakétasebességgel bővül az LTE-piac
Úgy kell az új generációs mobil, mint egy falat kenyér

Elmondta, hogy Budapesten 99 százalékos, országosan pedig a lakosság 27 százaléka számára férhető hozzá a technológia. A hazai bevezetés első évében az ügyfélszám még alig néhány ezer, a cég az idén viszont erőteljesebb felfutásra számít, miután a készülékkínálatban a táblagépek és a modemek mellett megjelentek az első 4G/LTE-képes okostelefonok is. Az elnök-vezérigazgató akkor úgy nyilatkozott, hogy 2013 során azok az ügyfelek, akik okostelefonra váltanak, már eleve LTE-képes készüléket keresnek majd, és ennek szellemében a Magyar Telekomnál is ebbe az irányba folytatódik majd a hálózatfejlesztés.

Az adatközpontok betonjából árad a felhő szén-dioxidja

A Microsoft hiába csökkentette 2020 óta 6,3 százalékkal az energiaigényét, ha adatközpontjai betonjából minden eddiginél több üvegházhatású gáz szivárog.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.