A hazai mobilpiacon az idei nyár sem múlik el anélkül, hogy a szolgáltatók ne csomagolnák újra a barangolási ajánlataikat. A szezonhoz képest némi késéssel legutóbb a Telenor jelentette be új roaming szolgáltatását, a késedelmet a telefonadó miatt elhalasztott fejlesztésekkel magyarázva.

"A távközlési piacot váratlanul érő újabb telefonadó körüli változások miatt át kellett csoportosítanunk a fejlesztéseinket, így a tervezettnél később, augusztustól tudtuk csak bevezetni új barangolási ajánlatainkat" – válaszolták a Bitport megkeresésére a Telenor Magyarországnál. A társaság a napokban jelentette be, hogy augusztustól – új díjazási fogalmat is bevezetve – TravelSure néven új roaming szolgáltatást indított azoknak az előfizetőknek, akik az Európát lefedő 1-es díjzónában használják mobiltelefonjukat.

Az új fogalom a hívásszakasz-díj, ami azt jelenti, hogy ha valaki külföldi szolgáltató hálózatát használja az új roaming szolgáltatással, az uniós előírásoknál kedvezőbb percdíjak  mellett, egy adott híváson belül 10 percenként további 304 forint szakaszdíjat is fizet. A havidíjmentes TravelSure percdíja 50 forint, a hívásszakasz díj miatt a hívásfogadás ingyenes.  Az újfajta szolgáltatást a kártyás és havidíjas, valamint az üzleti ügyfelek is használhatják. A Telenor a TravelSure-on belül bevezetett egy 3 és egy 10 napos roaming csomagot is: ezek az 1-es díjzónán túl a magyarok által kedvelt nyaralóhelyen, Horvátország egyes hálózatain is érvényesek. Az előbbivel 890 forintért három napon át tíz percet lehet telefonálni, az utóbbi pedig 30 lebeszélhető percet kínál 2490 forintért.

Brüsszeli nyomás Emlékeztetőül, Brüsszel döntése nyomán idén július elsejétől  uniós szinten kellett a szolgáltatóknak  a külföldi telefonálás és internetezés díját csökkenteni az 1-es díjzónában.  Ennek nyomán a hívásindítás díja percenként a korábbi 118,60 forintról 106,80 forintra csökkent, a hívásfogadásé 37,20 forint helyett ma 29,40 forint, míg az SMS küldése 37,20 forintól 33,10 forintra mérséklődött. A mobilinternet díja egy megabájtonként 251,90 Ft.

Az uniós előírásokon felül a másik két szolgáltató is készült saját egyedi ajánlattal.  T-Mobile a londoni olimpiára építette nyári kampányát. Az idén májusban bevezetett 85 forintos percdíjú Travel&Talk roaming díjcsomagot a nyári játékok idejére aktiválva további 30 százalékkal olcsóbban lehetett az Egyesült Királyságon belül és onnan haza telefonálni.

A Vodafone Magyarország idei szünidős ajánlata az Európa Napijegy. Ennek révén napi 990 forintért a Magyarországon megszokott tarifákon telefonálhatnak és sms-ezhetnek a szolgáltató ügyfelei, miközben a hívásfogadás teljesen ingyenes. A napijegy 50 megabájt adatforgalmat is magában foglal. Az Európa Napijegy az uniós országokon túl Svájcban, Horvátországban és Törökországban is használható.

Végleges igen az olcsóbb európai telefonálásra
Vigyázat, adatroaming: okostelefonnal külföldön

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.