A HTC One elvesztette egyedi megjelenését, cserébe úgy néz ki, mint egy iPhone és BlackBerry keveréke.
A hónap elején még azt latolgattuk, hogy a tajvani cég mit talál ki azért, hogy kimásszon a gödörből, és már itt is van a csattanós válasz. A Samsunghoz hasonlóan a HTC sem akart Barcelonában osztozni a szakma és a nagyközönség figyelmén, ezért tegnap este Londonban és New Yorkban párhozamosan futó rendezvényeken bemutatta az eddig M7 néven emlegetett új csúcskészülékét.

Plagizált dizájn: per lesz-e?  Már az első fotók is arról tanúskodtak, hogy a HTC elengedi az eddig megszokott és a One szériát jellemző dizájnt, bár sokan abban reménykedtek, hogy ez csak figyelemelterelés. Nos, amint kiderült nem az, így a One képében kaptunk egy olyan mobilt, amit (diplomatikusan fogalmazva) az iPhone és a három hete megjelenő BlackBerry Z10 külső jegyei ihlettek. De lendüljünk is túl ezen a részleten, hiszen sokkal fontosabb az, hogy a 4,7 colos, Super LCD3 technológiával készült kijelző full HD, azaz 1080p-s felbontást biztosít. A HTC eddig is rendelkezett ilyen készülékkel, de ezeket vagy csak az USA-ban (DROID DNA), vagy egyes ázsiai országokban és Oroszországban (Butterfly) vitte piacra.
 

Csak két érintőgomb van alul, fontosabb volt a HTC logó középre helyezése
(a kép nagyítható)

Őserő és új kamera 
Egy vérbeli csúcsmobilhoz méltón a One egy teljesen új, a Qualcomm Snapdragon 600 chipsettel rendelkezik, amelyben egy négymagos Krait 300 processzor melózik, magonként 1,7 GHz-es órajelen. Ez magyarra lefordítva annyit jelent, hogy irgalmatlanul gyors működést tesz lehetővé, szinte az összes benchmark mérésen első helyen végzett, amiről persze jól tudjuk, hogy maximum pár hónapig fog tartani, míg jön a következő trónkövetelő.

A HTC beváltotta az ígéretét és kamerafronton ráerősített a dolgokra, ami az ő elnevezésük szerint az UltraPixel technológiát jelenti. Ez egyrészt egy nagy fényérzékenységű, optikai képstabilizátorral ellátott kamerát jelenti, aminek köszönhetően rossz fényviszonyok mellett is jó képeket is lehet majd lőni. A HTC ezen kívül bátran vállalta azt is, hogy mindössze 4 megapixeles kamerát tett a One-ba, miközben ma nincs okostelefon 10 megapixel alatt. A kamerához tartozik a Zoe szolgáltatás, ami arra képes, hogy 3 másodpercenként készít egy fotót, amit aztán összefűz egy montázsba. 



A BlinkFeed ontani fogja a híreket (a kép nagyítható)

A kötelező hívószavak 
A HTC saját, az Androidra ráhúzott kezelőfelülete, a Sense immáron 5. kiadását éli, de ezt is fel kellett dobni valamiféle újdonsággal, ez pedig a BlinkFeed. Ez hasonló az online boltokban már most is megtalálható hírolvasókhoz, viszont ez kifejezetten a HTC One számára készült és meglehetősen széles partneti körrel rendelkezik. A híreket valós időben a felhasználó elé táró BlinkFeed a globális hírügynökségeken, oldalakon (AFP, Cnet, ESPN, Euronews) kívül egyes lokális tartalomszolgáltatóktól is kap híreket, de ebben a körben annyira megleő módon hazánk nem szerepel, csak a nagyobb államok (Olaszország, Franciaország, Kína, Hollandia, stb.). A unibody kialakítású fémházzal rendelkező HTC One március elejétől lesz elérhető a világ 185 szolgáltatójánál, a hírek szerint hazánkban mindhárom operátor kínálatába be fog kerülni egyidejűleg, de hogy milyen áron, arról egyelőre nincs információ. 

Mire lesz elég?  Nagyon nagy szüksége van a HTC.nek egy sikeres készülékre, hiszen az elkövetkező negyedévre szóló becslések szerint a tajvani gyártó továbbra sem képes növelni a bevételeit. A nagy kérdés az, hogy felsőkategóriás mobillal ez mennyire lesz lehetséges, bár az erős szolgáltatói támogatottság azt mutatja, hogy van esély a nagy számú eladásokra. Komoly konkurenciával kell azonban megküzdenie a HTC-nek, hiszen hamarosan bemutatkozik a Samsung Galaxy sorozatának legújabb tagja, és az Apple menetrendszerűen idén is be fogja mutatni az iPhone következő modelljét.

A HTC mindent elkövet a túlélésért 
A szükséges plusz: HTC One X+ teszt
HTC 8X és 8S: Windows Phone 8 a csúcson és középen

Az egyetlen megoldás a volumen növelésére az lehet, mit már korábban is pedzegetett a vállalat, vagyis a piac elárasztása megfizethető készülékekkel, pontosan úgy, ahogy a Samsung teszi. Ehhez azonban olyan gyártói kapacitásra van szükség, mint amivel a Samsung igen, a HTC pedig egyelőre nem rendelkezik. 

Lyuk hátán lyuk a Nagy Kínai Tűzfal mögötti kormányzati weboldalak többsége

Miközben a fél világ Peking hallgatózásától retteg, a kínai rendszerek tele vannak súlyos biztonsági résekkel, melyek eredője: a trehányság.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.