A Nokia és a Windows Phone 7 összeborulása után megindultak a találgatások, mivel rukkolhat ki a finn vállalat a már így is telített okostelefon-piacon. Friss interjúk szerint az olcsó szegmens lehet a gyors menekülő útvonal.
Stephen Elop, a Nokia vezérigazgatója finn újságíróknak nyilatkozott a vállalat legfrissebb terveiről: szerinte túlzóak azok a hírek, mely szerint a Microsoft teljesen lekorlátozza a hardvergyártók mozgásterét, és az sem teljesen igaz, hogy a Nokia első windowsos készülékei csak az idei év legvégére várhatóak.

Nem csak csúcskategória Elop szerint több szegmens számára is terveznek Windows Phone 7 alapú készülékeket, a vezető egyik mondata így hangzott: "A Nokia egyes Windows-alapú telefonjai kifejezetten alacsony árszintet képviselnek majd".


Ezek szerint a Microsoft kissé eresztett a kifejezetten szorosra húzott gyeplőn, amelyekkel a készülékgyártókat tartotta kordában. A Windows
Phone 7 alapú telefonokkal kapcsolatban a legtöbb kritika arról szólt, hogy a készülékek között szine minimális a különbség, ezért az öt eddigi gyártó ellenére szinte olyan az összkép, mintha csupán egyfajta telefon lenne a piacon más, csak más és más logóval ellátva.

Ez ráadásul az árszintet is erősen befolyásolta: a Microsoft megszabta, milyen processzor, mennyi memória, mekkora és milyen érintőkijelző kerülhet a telefonokba, és ezért a beszerzési, gyártási költségek alapján egységesen magas árakat kellett a windowsos okostelefonok cimkéjére írni.

Árat le, támadás! A Nokiának mindenképpen meg kell próbálnia elkülönülnie a többi olyan gyártótól, akik Windows Phone 7-tel is (és a hangsúly itt az is szón van) szállítanak telefonokat. A finn gyártó, ha nem akar "a sok közül az egyik" lenni, olyan megoldásokkal kell előrukkolnia, amelyek eléggé egyedinek tűnnek.

Milliárdokért adta el magát a Nokia?
Windows Phone 7: sok kis frissítés érkezik
A legforróbb okostelefonos és tabletes témák [infografika]

Mivel a Microsofttal most a lehető legszorosabb kapcsolatot hozták létre, a Nokia készülékei lehetnek azok a Microsoft számára, mint amik a Google-nek a Nexus telefonok. A Windows a Nokiákon jelenhet meg először más formában, mint az eddigiek, itt lehet kísérletezni más hardveres összeállításokkal, és valóban meg lehet próbálkozni azzal is, mennyire lehet levinni egy telefon árát anélkül, hogy a viszonylag hardverigényes mobil windows használhatatlanul belassulna.

Ha sikerül a kísérlet, mindkét szereplő jól járhat: a Nokia a legszimpatikusabb windowsos telefongyártóvá válna, mivel emberközelibb, pénztárcabarát készülékekkel látná el az érdeklődőket, a Microsoft pedig megszabadulhatna attól a kritikától, mely szerint rendszere csak a "gazdagok telefonjain" fut. Stephen Elop szerint ráadásul nem kell év végéig várni, úgy fogalmazott, hogy "nagyon hamarosan" megjelennek az olcsó, windowsos Nokiák első képviselői.

Nem csak a diákok, a tudósok is egyre gyakrabban íratnak szövegeket az MI-vel

Ennek oka az ő esetükben is az időzavar és a teljesítménykényszer lehet, csakhogy sokkal nagyobb problémákat okozhatnak vele.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.