Jóval a bolti bevezetés előtt lehetőségünk nyílt kipróbálni az LG két legújabb androidos okostelefonját, a kétmagos processzorral szerelt, brutális teljesítményű Optimus 2X-et és a hihetetlen képminőséget produkáló Optimus Blacket. Az első élményeket videón is megmutatjuk.
A 2X az eddigi legerősebb LG telefon. A két magos, 1Ghz-es Cortex A9 processzor Tegra 2 chipkészletre épül, a készülék belső memóriája 512 megabájtos. Belső tárhelyként 8 gigabájton gazdálkodhatunk, bővíteni pedig további 32 gigabájt microSD kártyával lehet. A száraz műszaki adatok mellett azonban a "feeling" az igazi, a telefon próbálgatása közben az Optimus UI kezelőfelület és az erős hardver együttesen nyújt lenyűgözőt.


Izom és fifika A tesztpéldányon 2.2-es Android futott, amely a tavaszi megjelenés környékére már a 2.3-as változatra frissíthető. A HTC Sense és a Samsung TouchWiz mellett komoly vetélytárs lesz az LG Optimus UI nevű felhasználói felülete, mellyel a gyártó ízlésesen és kifejezetten használhatóan turbózza fel az Androidot. Az ötletes használati funkciók, extra apróságok ügyesen egészítik ki az operációs rendszer puritánságát: az alkalmazásokat például már többféle nézetbe rendezhetjük, akár saját kategóriákat is létrehozva, vége a több tucatnyi, kategorizálatlan ikonhalomnak.

Annak ellenére, hogy a 2X-be egy okostelefonos szinten is kifejezetten izmos erőgépet építettek, a készülék kivitelezésén ez egyáltalán nem látszik. 139 grammos tömege például még a HTC Desire HD-nál is érezhetően könnyebb, egy átlagos iPhone-hoz hasonló. 4 hüvelykes kijelzője mellé 10,9 milliméteres vastagság párosul, amely a teljesítmény mellett egyáltalán nem számít vaskosnak.


A teszt során többféleképpen próbáltuk megizzasztani a telefont, de ez még több játék egymáson történő futtatásával, majd az ezeken felül megnyitott 1080p felbontású videó egyidejű lejátszásával sem sikerült. A tapasztalatok szerint ráadásul annak ellenére, hogy egy kifejezetten erős hardverrel szerelt modellről van szó, az akkumulátor ugyanaddig bírja, mint egy hagyományos, egymagos processzorral rendelkező telefon esetében.

LG Optimus 7: kipróbáltuk
Nem lesz túlzottan drága az első kétmagos LG mobil
Már az Android a legnagyobb hal a medencében

Mindent a szemnek A másik újdonság az Optimus Black, melyben még egymagos Qualcomm processzor dolgozik: ez a telefon a kijelzője miatt számít nagy durranásnak. A hihetetlenül nagy fényerővel, kontraszttal és színtelítettséggel rendelkező képernyő szemre tökéletesen hozza az iPhone Retina Display szintjét.

Ebben a modellben az Optimus UI 2.0 verziója működik, pár kifejezetten ötletes funkcióval. Egyes alkalmazásokban, például a képnézegetőben vagy a zenelejátszóban egyszerű de hatásos gesztus-alapú vezérlést is használhatunk. A 2X tesztpéldányában egyelőre az LG kiegészítő felületének 1.5-ös változatát lehetett kipróbálni, de a megjelenésig itt is megkapjuk a legfrissebb, 2.0 változatot. Az LG információi szerint a magyar piacon idén tavasszal jelennek meg a készülékek, ám egyelőre hivatalos árat, illetve szolgáltatót még nem neveztek meg.

Van az a pénz... Kivették a kínai App Store-ból a WhatsAppot és Threadset

Peking szerint a Meta két mobil appja nemzetbiztonsági aggályokat vet fel.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

Hol, milyen adatokat és hányszorosan tároljunk ahhoz, hogy biztonságban tudhassuk szervezetünk működését egy nem várt adatvesztési incidens esetén is?

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.