A számítógépes perifériák egyik legjobban csengő márkája csak óvatosan veti bele magát a táblagépes bizniszbe: a kiegészítőket szinte csak az iPadre faragták, és elég lassan jutottak el idáig. Mindettől eltekintve ötletesek és stílusosak.
A legújabb konzumer számítástechnikai termékekhez kapcsolható kiegészítők gyártói érdekes dilemma előtt állnak, hiszen meg kell határozniuk, milyen hardvereket támogató perifériákat kezdjenek gyártani. Ugyan a tabletes operációs rendszerek terén szinte fej-fej mellett halad az iOS és az Android, az Apple rendszeréhez három, de csatlakozás terén gyakorlatilag egyetlen hardver tartozik, míg az Android alapú tabletek formára, felépítésre, csatlakozótípusra, de akár a rendszer verziójára nézve is a lehető legkülönbözőek. A kényelmes, biztosra menő kiegészítő-gyártók ezért hanyagolják az Androidot, és a tabletet egyenlővé teszik az iPaddel. Persze ennek a hozzáállásnak is lehetnek hátulütői.

Célcsoport a fél csoport A Logitech hazai termékbemutatóján egyértelműen látható volt, hogy a gyártási stratégia terén itt is a kényelmes ösvényt sikerült választani. A vállalat Magyarországon most bevezetett kiegészítői gyakorlatilag egy az egyben az iPad mögé sorakoztak fel, legfeljebb néhány eszköz egyéb eszközöket is támogat bizonyos (korlátozott) szinten.



Ha viszont valaki 99 százalékosan az iPadek mellett kötelezi el magát, a biztonságos útról is kiderül, hogy bizony vannak rajta kemény bukkanók. Az Apple termékek felhasználói ugyanis igényesek (vagy magukat igényesnek tartók), tehát kiegészítőknek is magas minőséget kell képviselniük és igazodni a dizájnra kiemelten fogékony Apple-rajongók igényeihez.

Ezen a téren viszont semmi kifogás nem lehet a Logitech perifériáival kapcsolatban. Kivitelezésük stílusos és igényes, az olcsó kínai kütyüktől eltérően egy Logitech külső billentyűzet vagy egy dokkolós hangszóró kinézete egyáltalán nem üt el az iPadek tiszta vonalvezetésétől. A dokkoló megoldások között találunk állvánnyal és videókimenettel kombinált hangszórótól kihajtható billentyűzettel rendelkező tartón át keménytokkal egybeépített billentyűkig mindenfélét.

Az ötvenezres árkategóriába eső Wireless Boombox többhangszórós megoldása persze már túl nagy ahhoz, hogy a tablettel együtt hordozzuk mindenhová, ám otthoni kiegészítésként valóban minőségi hangzással turbózza fel az iPadet. Akad azonban olyan, csupán ternyérni méretű hangszóró is, amelyet akár egy céges bemutató során is összepárosíthatunk a táblagéppel, és az eszköz apró kialakítása ellenére kiegyensúlyozott hangképpel ellátott erősítéshez jutunk.



A hazai Logitech képviselet szerint is kissé lassan érkeztek el Magyarországig a kiegészítők: a 2011 nyarán bemutatott termékek néhány határral arrébb, Lengyelországban például már tavaly ősszel megjelentek a boltokban. Most mindenesetre az Európában forgalmazott kiegészítők legnagyobb része elért hozzánk is, elsőként nagyobb műszaki áruházláncokban jelennek meg az eszközök.

Sajnos a konkurens készülékekre tervezett modellekben olyannyira nem lát nagy lehetőséget a gyártó, hogy ugyan Amerikában léteznek Samsung tabletekre tervezett kiegészítői, ezek az óceánon már egyáltalán nem jutottak át. Ennek ellenére a tervek szerint hamarosan érkeznek újabb tabletes perifériák, amelyek a remények szerint már hamarabb megteszik a Magyarországig vezető utat - a meglévők minősége, stílusa és ötletes megoldásai miatt ugyanis lehet jelentős piaci sikere a Logitech tabletes termékeinek.

5 innováció az egér és a billentyűzet leváltására
Nem csak melegszik, de füllent is az új iPad
WAYTEQ xTAB-100s teszt: zsebbarát tábla

Az OpenAI megint valami durvát húzott elő a kalapból

Frissen bemutatott modelljükkel már tényleg majdnem úgy lehet beszélgetni, mint egy valódi emberrel. Ráadásul a technológiát mindenki számára ingyen elérhetővé teszik.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.