A kínai gyártók okostelefonjait eddig leginkább az olcsóság fogalmával kapcsoltuk össze, azt pedig - valljuk be őszintén - a gagyival. A Huawei idén piacra kerülő készülékein végignézve ideje szakítanunk ezzel az előítélettel: a csúcsmodellek mellett a ZTE Blade-et szétkapkodó közönség is újabb minőségi szinttel találkozhat.
Magyarországon is bemutatta idén megjelenő okostelefon-kollekciójának legfontosabb modelljeit a Huawei. A készülékeket végignézve elsőként azzal a prekoncepcióval kell leszámolnunk, hogy a kínai gyártók mindenképpen csak a legolcsóbb kategóriát, a tömegtermékek szintjét célozzák meg, hiszen komoly csúcskészülékeket is megtapogathattunk. A megfizethetőbb telefonok pedig annak ellenére, hogy a padló felé közelítő árakkal érkeznek, már egyáltalán nem tucatvacakok.

Csúcsközelben A legfelső kategóriában egyenesen a legnagyobbakkal is egyenértékű felszereltséggel és funkcionalitással találkoztunk. A boltokban előreláthatólag ősszel megjelenő Ascend D quad nevéből is láthatóan egy négymagos processzorral szerelt erőmű. A gyártó saját chipsetjére épülő készüléke 4,5 hüvelykes IPS kijelzőt kapott, amely a pár perces vizsgálódás alatt is meggyőző fényerőt és kontrasztarányt mutatott. A 720x1280 képpontos kijelző alatt 1 gigabájt memória és 8 gigabájtos belső háttértár dolgozik, a hátlapon pedig 8 megapixeles, vakuval ellátott, autofókuszos kamera található.



Magyarországra a jelenlegi információk szerint elsőként az Ascend P1 érkezhet, akár már májusban. Ez a kifejezetten vékonyra és stílusosra faragott telefon kétmagos, 1,5 gigahertzes processzort kapott, melyet 1 gigabájt memória és 4 gigabájtos háttértár támogat. Ezt a telefont leginkább a kijelzője emeli ki a mezőnyből, a Super-AMOLED technológiát még a legnagyobbak közül is kevesen vállalják be. Az 540x960 képpontos, 4,3 hüvelykes kijelző egy helyszíni, szabad szemmel végzett gyorsteszt alapján egyáltalán nem marad el az e téren etalonnak számító Samsung Galaxy SII megjelenítőjétől, ami nem kis szó. Egy Ascend D1 névre keresztelt modellt is megvizsgálhattunk, amely a P1 hardverét és a D quad HD-felbontású kijelzőjét ötvözi.



A három készülék mindegyike már alapértelmezésben Android 4.0-val érkezik, az Ice Cream Sandwich alapfelületét ráadásul óvatosan, de jól használhatóan egészíti ki a Huawei saját felhasználói felülete. Olyan extra szolgáltatások is járnak a telefonokhoz, mint a 160 (!) gigabájtos kapacitást ingyenesen biztosító cloud tárhely vagy a biztonsági mentés.



Kicsi, de erős Két olyan modellt is megnézhettünk, amely a legolcsóbb kategóriában indul, előreláthatóan tavasz végétől. A G300 és az Y200 esetében hatványozottan látható a Huawei azon törekvése, hogy a legolcsóbb telefonokban se kelljen megelégednünk a gagyi kinézettel, vékony és recsegős műanyagokkal és az "ennyiért csak ez jutott" életérzéssel.



Az előfizetés nélkül 50 ezer forint környékére belőtt G300 valahol az első generációs Samsung Galaxy S és a felturbózott HTC Desire környékén helyezkedik el hardveres képességeit tekintve (1 gigahertzes processzor, 512 megabájtos memória, 4 gigabájt háttértár). Akad azonban olyasmi, ami még a kategóriában versenyzőkön is túlmutat: ezért az árért IPS kijelzőt kapunk a fizikai sérülésekkel szemben ellenálló Gorilla Glass bevonattal. A telefon borítása ráadásul részben fém, amelynek speciális felületkezelése az ujjnyomgyűjtés terén is kifejezetten barátságos.

A legolcsóbb versenyző az Y200, amely a jelenlegi információk szerint 35 ezer forintért lesz kapható előfizetés nélkül (tehát akár olyan kategória is lehet belőle, amit 2 éves hűségszerződés mellett ingyen elvihetünk). Itt már persze valóban szerényebb a tudás, a 320x480 képpontos, 3,5 hüvelykes LCD alatt 800 megahertzes processzor és 256 megabájt memória dolgozik. Ennek ellenére a telefon már első látásra kulturáltabb összképet mutat a jelenlegi legalsó kategóriánál, a ZTE Blade-nél. Egy ügyes marketingkampánnyal a Huawei akár át is veheti kínai vetélytársától a vezetést a "budget smartphone" kategóriában azzal a jelmondattal, hogy még a legolcsóbb telefonnak sem kell feltétlenül olcsó hatásúnak lennie. Mindkét belépő szintű készülék az Android 2.3-as változatával érkezik, bár a G300 nyáron már biztosan megkapja az Ice Cream Sandwich-frissítést.

Magyarországon is gyártat a kínai óriás
Az olcsó droid is jó droid: ZTE Blade teszt
Kínai sárkány harcol a svéd óriással

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.