Villámgyors sikertörténet a mindössze négy hónapos fejlesztőcég számára: a Google megvásárolta őket és fotó alapján kereső technológiájukat.

A Plink nevű startup cég Mark Cummins és James Philbin ötletére épült: a két egyetemista olyan technológiát fejlesztett ki, amely művészeti alkotásokról derít ki mindent anélkül, hogy szövegesen kellene rájuk keresni.

Click & Go | A PlinkArt névre keresztelt megoldást Androidos alkalmazás formájában tették közzé. Használata igen egyszerű: csupán le kell fotóznunk mobiltelefonunkkal egy festményt vagy fényképet, a kereső máris elemzi annak tartalmát, és elküldi nekünk a felismert alkotással kapcsolatos infókat. Kis túlzással idegenvezető nélkül járhatjuk végig a múzeumokat, vagy kommentár nélküli művészeti albumok képeiről tájékozódhatunk, csak fotózunk egyet és máris jönnek a képpel kapcsolatos találatok.

A PlinkArt promotálására a két fejlesztő mindössze négy hónapja alapított hivatalosan céget, és máris az a vidám közlemény fogadja a Plink honlap látogatóit, hogy a vállalat a Google tulajdonába került. Az alapítók megnyugtattak mindenkit, hogy alkalmazásuk továbbra is letölthető marad, ám továbbfejleszteni már nem fogják, mivel csatlakoznak egy meglévő Google csapathoz.

Az említett team a Google Goggles finomításán és bővítésén dolgozik - ez a szolgáltatás szintén mobilos képkereséssel foglalkozik, ám ez inkább a tereptárgyak képi felismerése felől indult, és a mostanihoz hasonló technológiák bevonásával alakul lassan egy mindenre kiterjedő képfelismerő megoldássá.
 

Rizzsel küzdene a klímaváltozás ellen is egy szingapúri startup

Újabb sikeres befektetési kört zárt a Rize nevű vállalkozás, és hadat üzenne a rizstermesztésből fakadó metánkibocsátásnak Délkelet-Ázsiában.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.