Lehet, hogy a jövőben nem indítunk majd egy szavasnál hosszabb mobilos kereséseket? A DoAT iPhone-alkalmazása újszerű megközelítésével felgyorsítja és kényelmesebbé teszi az információk utáni kutatást.
A mobil eszközökön való keresés gyakran igen összetett feladat. A webes keresőszolgáltatások oldalai mellett különféle alkalmazások is a rendelkezésünkre állnak, ha egy speciális témában kutatunk, így minden esélyünk megvan rá, hogy releváns találatokra bukkanjunk. Ám a keresést megnehezíti, hogy önmagában is igényel némi felkészültséget, ráadásul sok vesződséggel jár a számtalan app kiválasztása, tesztelése és váltogatása. Ezen segíthet a DoAT nevű startup cég ötlete, amely egyetlen alkalmazással vágja át a gordiuszi csomót.

Hogyan működik? A DoAT iPhone-applikációjában a megszokott módon begépelhetünk egy kulcsszót vagy témát, amelyhez az alkalmazás automatikusan hozzárendeli a megfelelő kategóriákat. Ha például a "madonna" szót írjuk be, első helyen mindjárt megjelenik a "madonna@music" kategória, feltételezve, hogy zenét keresünk, de az app felajánl egyéb lehetőségeket is. Ha kiválasztottuk a megfelelőt, a DoAT megjeleníti a találatokat a szolgáltatásban meghatározott kiadók és fejlesztők mobil alkalmazásainak formájában.



Így a fenti példánál maradva a slideren ott lesznek az iTunes-ról, a YouTube-ról, a Last.fm-ről vagy más forrásokból származó eredmények, és azonnal meghallgatható vagy letölthető minden tartalom, amelyre kíváncsiak voltunk. A lényeg, hogy a hagyományos kereséshez képest nem kell hosszú, körmönfont kulcsszavakat kitalálni és beírni a releváns találatok megszerzéséhez: "madonna zene számok letöltés videó" helyett elég a "madonna", a továbbiakban pedig a DoAT app vezeti a kezünket.

Fiatal, de okos A fejlesztők szerint a mobil platform ereje abban rejlik, hogy a telefon pontosan tudja, hogy ki használja, és az hol tartózkodik éppen, amit az élelmes szolgáltatóknak ki kell használniuk. A mobilra optimalizált oldalak önmagukban nem nyújtanak számottevő felhasználói élményt, sőt esetenként kifejezetten kellemetlenek, amit a márkahűség is csak ideig-óráig feledtet. A DoAT célja nem más, mint kényelmessé és hatékonnyá tenni az információ begyűjtésének folyamatát, ami sok esetben akár az adott szolgáltatás igénybe vétele is múlhat, függetlenül annak színvonalától.

Tipp: három alternatív webes kereső
Fogalmatlan férjeken segíthet a bevásárló-alkalmazás

A DoAT angol nyelvű keresője máris lefedi a legtöbb területet, amire a felhasználók gyakran kíváncsiak, és folyamatosan olyan kategóriákkal bővül, amelyek igen hasznosnak tűnnek a keresés további egyszerűsítéséhez. A Mashable példája szerint ilyen az online vásárlással kapcsolatos @daily.deals, a hozzánk közeli helyeken nyújtott szolgáltatásokat követő @near.me, vagy a DoAT alkalmazáson belül, letöltés nélkül játszható játékokra szűrő @play.online.

Nekünk még nem jutott A DoAT a hazai App Store-ból egyelőre nem érhető el, az pedig méginkább megjósolhatatlan, hogy az alkalmazás mikor tanulhat meg magyarul, bár a fentihez hasonló esetekben már az angol keresés és az angol kategóriák is tökéletesen kielégítőek lennének. További információkért a vonatkozó iTunes oldal itt érhető el, az alábbi videó pedig az app működését mutatja be:


Perre megy a TikTok az amerikai kormánnyal

A kínai hátterű közösségi platform a kiszorítására hozott törvényt alkotmányellenesnek ítéli, véleményét pedig egy bírósági beadvánnyal igyekszik nyomatékosítani.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.