A májusban bejelentett hálózatfejlesztési projekt folyományaként több bejelentéssel is előállt a hazai piacvezető mobilszolgáltató. A T-Mobile bázisállomásokat gyorsít, tarifacsomagokat alakít át és a sebesség terén is a pedálra lép.
Augusztus elsejétől újratervezett mobilnetes díjcsomagokkal indul a T-Mobile, amelyek most már nem csak az adatmennyiség, hanem a letöltési sebesség alapján is külön árazás alá esnek. Az átszervezés két új díjcsomag megjelenésével egy időben zajlik: a Net&Roll "L" változata 26 gigabájtos, az "M" pedig 16 gigabájtos adatmennyiség forgalmazását teszi lehetővé, az elméletileg elérhető maximális sávszélesség a HSPA+ lefedettségű helyeken 21 Mbps. A két új tarifa havidíja 9400 (L) és 6990 (M) forint lesz.


Az augusztustól érvényes új T-Mobile mobilnet-díjcsomagok: a Díjcsomag 1 a Net&Roll M, a Díjcsomag 2 pedig a Net&Roll L. Mindegyik díjcsomagra érvényes, hogy semmilyen
szűrés vagy korlátozás nem lesz rajtuk, akár torrentezhetünk, IP-telefonálhatunk is.

Adatéhség Király István, a Magyar Telekom marketingért felelős vezérigazgató-helyettese az újítást egyrészt a hálózatfejlesztési projekt eddigi eredményeivel magyarázta: július elsejétől 200 új HSPA+ bázisállomás működik az ország frekventáltabb helyein, többek között Budapest egyes részein, megyeszékhelyeken, a Balaton egyes partszakaszain és pár olyan kisebb településen, mint Domaszék, Tiszafüred, Abony és Kiskunmajsa. Az itt elérhető elméleti 21 Mbps (amely a gyakorlatban átlagosan 12-14 Mbps-t jelent) már lehetővé tette olyan új csomagok elindítását, amelyek többletdíjért gyorsabb netezést ígérnek.

Ezzel egyidőben az eddigi RelaxNet L és M csomagok maximális sebességét 7,2 Mbps-ben maximálják. Az újonnan augusztus 30-ig választható RelaxNet XL és az Aranytárskártyás RelaxNet XL előfizetések – beleértve a már meglévő előfizetéseket is – promóciósan havi plusz 1 GB adatmennyiséget tartalmaznak augusztustól, a díjcsomag névleges maximális sebessége pedig 21 Mbps lesz.

Gyorsabb = drágább A T-Mobile felmérése szerint azért lehet meglépni a sebesség alapú árazás bevezetését, mert sokak számára még mindig nem kiemelt fontosságú a letöltés sebessége (legalábbis 3G-n belül), a legtöbben még nem használják ki a HSPA+ megnövekedett sávszélességét. Épp ezért azok, akik valóban villámgyors mobilnetet szeretnének, hajlandóak lesznek megfizetni a többletköltséget.

A RelaxNet díjcsomagban maradók számára is tartogatott pozitív meglepetést a szolgáltató, mindegyik csomag adatmennyiségét plusz 1 gigabájttal megnövelte, amelyre a kedvező frekvenciadíjak miatt adódott lehetőség. Az innen megspórolt pénzt a T-Mobile egy az egyben az előfizetők kedvezményébe forgatta, így például a legkisebb, RelaxNet M csomag 1 gigabájtos alap adattartalma duplájára nő.

Olcsó droidokkal támad a T-Mobile és a Vodafone is
Mobilnet: bekeményített a hatóság
30 millióért fejleszti mobilhálózatát a Magyar Telekom

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.