A Google tegnap jelentette be, hogy mobil alkalmazásáruházában a letöltések száma átlépte a 10 milliárdos küszöböt. Az Android Market már gyorsabban növekszik, mint az Apple App Store-ja, de a bevételek szempontjából még a közelébe sem érhet.
Az App Store 30 hónappal az alkalmazásáruház 2008 júliusi indulását követően, idén januárban érte el a 10 milliárd letöltést. Az Android Marketnek ugyanez decemberben, vagyis 38 hónap alatt sikerült, de forgalma a legutóbbi időszakban már versenytársánál gyorsabb ütemben növekszik. (Ráadásul az Android alatt nem csak a hivatalos alkalmazásáruház létezik, szemben az Apple iOS rendszerével.)

Pénz beszél  Ettől függetlenül az Apple még mindig összehasonlíthatatlanul többet keres a mobil alkalmazásokból, ami ugyanúgy érvényes a fizetős appokból származó, direkt bevételek és az appokban elhelyezett hirdetések esetében. Utóbbi területen a Google lassan felzárkózik, de a nagy üzlet a pénzért árult alkalmazásokban van: az Android Marketen iszonyatos mértékű forgalomnövekedésre és felhasználói aktivitásra lenne szükség, hogy a hirdetésekből akár csak megközelítsék a néhány dolláros, fénykardot vagy szellentést utánzó programocskák bevételeit.

Önsegítő csoportja már van, de más segítsége még nincs az MI-pszichózisban szenvedőknek

Egyre nyilvánvalóbb, hogy a mesterséges intelligenciával hajtott, emberszerű viselkedésre tanított chatbotok milyen mentális problémákat okozhatnak a felhasználóiknak, akik legfeljebb egymásra számíthatnak, ha komolyra fordul a dolog.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.