A Microsoft hivatalosan is nyilvánosságra hozta, milyen hardvergyártókkal állapodtak meg az új mobil Windows futtatására alkalmas készülékek szállításáról.
Az első négy gyártó nevét a Microsoft mobil üzletágának alelnöke, Andy Lees jelentette be Washingtonban. A Microsoft új mobil operációs rendszerének piaci indításával kapcsolatban nagyon szigorú feltételeket szab a készülékekkel kapcsolatban, ezért nem várható minden bokorból új gyártók felbukkanása. A redmondi vállalat külön megállapodásokkal szeretné biztosítani, hogy a hardver száz százalékosan együttműködik az új rendszerrel, nem pedig olyan telefon lesz, amin akár valamilyen más platform is futhatna.

Csak szigorúan! | Az első bejelentés alapján a HTC, a Samsung, az LG és a Dell kapta meg a jogot Windows Phone 7 rendszert futtató telefonok gyártására, pár nappal később pedig ötödik versenyzőként az Asus nevét is bejelentették a Microsoft blogjában. A hivatalos információk szerint e vállalatok mindegyike már rendelkezik WP7 alapú új készülékeinek prototípusaival, amelyeken a Microsoft segítségével további finomításokat hajtanak végre.

Mivel a redmondi vállalatnál nagyon sok múlik az új mobilszoftver bevezetésén, a bejelentett öt gyártón kívül minden bizonnyal továbbiak is felbukkannak majd a hivatalos listában, ám ezek mindegyike számára rigorózus feltételeket kell teljesíteniük.

A Microsoft nemrég közzé tett eredményei ugyan minden egyéb területen növekedést mutattak, most a legnagyobb elvárások a vállalattal kapcsolatban mégis az utóbbi években lejtmenetbe került mobil üzletággal kapcsolatban fogalmazódtak meg: a Windows Phone 7-nek egy olyan közegbe kell visszaverekednie magát, ahol az előző mobil Windows óta már az iPhone OS, az Android, a BlackBerryk operációs rendszere (és nemsokára az új Symbianok) vetélkednek.

A szakértők szerint a legnagyobb "kimaradó" valószínűleg a Motorola lesz, a vállalat ugyanis az elmúlt időszakban teljesen eltávolodott a Windows alapú készülékek gyártásától az Android javára, nem úgy, mint a HTC, amely szintén sok androidos készüléket hozott ki, ám stratégiailag okosan nyitva hagyta a kaput a Microsoft operációs rendszere előtt is.

Új oprendszer az ünnepekre | A gyártók a különböző források szerint a készülékek fejlesztésének viszonylag eltérő stádiumaiban járnak, ám a Microsoft közleményei és jelzései alapján arra lehet következtetni, hogy egyidejű termékindítást terveznek. A vállalat közleményei és blogbejegyzései egyértelművé teszik, hogy már az idei ünnepi szezont megtámadják az új készülékekkel, a legtöbb szakértő novemberi bejelentéseket jósol.

Hamarosan robotaxik tudhatják le az Uber-fuvarokat

A fuvarozó cég a tervek szerint az elektromos autókat gyártó Lucid és az önvezető rendszereket fejlesztő Nuro segítségével érné el azt, aminek önálló megvalósításáról még 2020-ban tett le.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.