A kisebbik koreai gyártó igyekszik visszakapaszkodni az okostelefonos csúcsragadozók közé. Frissen bejelentett mobilja, az Optimus G feljogosíthatja az elmúlt évben kissé gyengébben muzsikáló vállalatot a sikerre.
Az általunk is nemrég bemutatott Optimus 4X tesztjében már leírtuk, hogy az elmúlt időszak bizonytalankodásait követően az LG láthatóan újra jó irányban keresgél, és képes ikonikus csúcskészülékekkel közeledni az Apple-Samsung jelentette élvonalhoz. A gyártó most Szöulban bemutatta a csúcstámadásra szánt legújabb fegyverét, az erős Optimus G-t.



Ismerős látvány, újult erő
Az Optimus G külseje elsőre sok hasonlóságot mutat a 4X kiképzésével, megmaradt az óvatosan lekerekített téglaforma és a fogást megkönnyítő recés hátlap, viszont a készülék tovább vékonyodott, mindössze 8,45 milliméterre. Ez ugyan még nem éri el az iPhone 5 hihetetlen 7,6 milliméterét, de mindenképpen érezhető a diéta. A gépházban Qualcomm Snapdragon S4 Pro chip adja az erőt: a négymagos egység 1,5 gigahertzen ketyeg, melynek 2 gigabájt RAM, Adreno 320 grafikus gyorsító segít.

Az adatkapcsolatok, akárcsak az Apple új telefonja esetében, itt is közös chipre kerültek, a 2G, 3G és LTE / 4G vezérléséért a Qualcomm Fusion 3 chipsetje felel. A bemutatón még Ice Cream Sandwich futott a készüléken, ám hamarosan érkezik a 4.1-es (Jelly Bean) frissítés, több célországban már ezzel kerül boltokba az Optimus G, amelyen természetesen az LG saját felhasználói felületének legújabb, 3.0 változata ad egyedi kinézetet és speciálisan átalakított funkciókat.



Nem képtelenség A kijelző 4,7 hüvelykes, 1280x768 képpontos felbontású modell, tehát az LG azokra is alapozhat, akiknek kevés az iPhone 6 HD alatti pixelszáma. A felhasznált Zerogap In-Cell Touch technológia pedig azt segíti elő, hogy a képpontok minél kevésbé különüljenek el egymástól, mivel az érintésvezérléshez használt alkotóelemeket nem a pixelek közötti "keretekben" működteti.

A telefont kétféle kiépítésben is csatába küldik, a különbség a kamera képességeit érinti majd. A nagyobbik versenyzőbe egy 13 megapixeles, mindössze 1,1 mikronos fényérzékelőkből álló szenzorral ellátott egységet építettek, amely gyenge fényviszonyok között is részletes képeket készít. Emellett lesz egy 8 megapixeles változat is azok számára, akiknek annyira nem fontos a hatalmas képfelbontás.

Nagy erőhöz nagy akku illik, ezért 2100 mAh kapacitású áramforrás kerül a gépházba, amely egy újfajta eljárásnak köszönhetően állítólag sokkal több töltési ciklust bír el jelentősebb teljesítményvesztés nélkül, mint a manapság használt típusok. A HD-s videohívásra is alkalmas előlapi kamerával, NFC chippel, 32 gigabájtos belső tárhellyel ellátott Optimus G koreai ára viszont kissé borsosnak tűnik: az egymillió won körülbelül 193 ezer forintnak felel meg. Igaz, ezért az árért az erősebb kamerával rendelkező modellt vihetjük haza.

Méltó visszatérés: LG Optimus 4X teszt
Magas, gyors és villámlik: megérkezett az iPhone 5
Így teljesít a kezdő 11 a mobilpiacon

Hatósági jelentés lökheti még mélyebbre a rossz szériában lévő Teslát

Elon Musk szerint aki nem bízik a cég önvezető technológiájában, az inkább ne is fektesse bele a pénzét. Egyelőre úgy fest, hogy sokan megfogadják a tanácsát.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.