Az Asus már a tabletek terén is szakmai sikerre vitte speciális "legós elképzelését" a Transformer sorozat képében. A táblagép-netbook hibridizáción túllépve most okostelefonból varázsolhatunk tabletet a PadFone segítségével.
A Mobile World Congress Asus-standja környékén minden bizonnyal a PadFone-ról beszélnek a legtöbbet, az ötletes megoldás ugyanis tovább erősíti a gyártó által a mobilpiacon megszerzett különleges pozícióját. A leginkább "speciális termékek profiknak" szlogen alá gyűjthető megoldások első körében már megismerhettük a tabletet billentyűzettel kombináló Transformer családot (amelyből szintén felbukkantak új modellek az MWC-n), a PadFone esetében azonban az okostelefon az alap, míg a csatlakozhatható táblagépváz lett a periféria. Az összhatás ismét zseniális.


A szuperkatona tankba ül A PadFone már önmagában is kifejezetten impresszív összhatást nyújt. Kétmagos, 1,5 gigahertzes Qualcomm Snapdragon S4 processzora, Adreno 225 grafikus vezérlője és 1 gigabájt memóriája fölé 4,3 hüvelykes képátlójú kijelző került. A 960x540 képpontos felbontású képernyő ráadásul Super AMOLED technológiát használ, így a legdurvább ellenfényben is jól látható és színgazdag marad. A készüléket 16, 32 vagy 64 gigabájtos belső háttértárral rendelhetjük majd, amelyet természetesen memóriakártyával is bővíthetünk. 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 4.0 mellett már az LTE hálózatokat is használhatjuk a telefonnal, amelynek saját akkumulátora 1520 mAh kapacitású.

Ha azonban valami még ebben a konfigurációban kevésnek bizonyul az akku üzemidejétől a kijelző méretén át a hangszórók hangerejéig, máris használatba vehetjük a PadFone Station nevű kiegészítőt, amely tulajdonképpen egy 10,1 hüvelykes kijelzővel szerelt táblagépes váz. Ennek hátuljába pattinthatjuk be a telefont, amely innentől a tablet motorjává válik, ám már a 1280x800 képpontos felbontású kijelzőt vezérli. A tablet 24,4 wattórás akkumulátora jóval megnöveli a telefon üzemidejét, ráadásul akár menetközbeni töltőként is használhatjuk a PadFone saját akkujának feltöltésére.



Opcionálisan Bluetoothon csatlakoztatható tollat is beszerezhetünk a készülékhez, amely akár a Galaxy Note-hoz hasonló rajzos funkciókkal is felruházza a PadFone-t. Emellett pedig a hibrid összeállítás non plusz ultrájaként itt is rendelhetünk külön billentyűzetes dokkolót, amellyel a telefonból nem csak tablet, de netbook is összeállítható a Transformer család tagjaihoz hasonlóan.



Egyre több átalakulóművész Az első Transformer, majd a tavaly bemutatott Transformer Prime után a tabletes, netbookos hibrid családjában is új eszközöket jelentett be az Asus. A Transformer Pad Infinity sorozat tagjai a világ első Full HD, 4G LTE/3G/Wi-Fi táblagépei, Super IPS+ kijelzőjük 1920x1200 képpont felbontású. A Transformer Pad 300 családban pedig LTE hálózatokat támogató, színes kialakításukkal elsősorban fiatalokat megcélzó modellek kapnak helyet.



Mind az új Transformerek, mind pedig a PadFone már az Android 4.0 Ice Cream Sandwich rendszerrel felszerelve érkezik. A hazai képviselet információi szerint Magyarországon május-június környékén jelennek meg a 300-as sorozat első képviselői, melynek legolcsóbb változata dokkoló nélkül 129 900 forintos ajánlott áron kerül a boltokba - a dokkolós változat 30 ezer forinttal kerül majd többe éppúgy, mint a 3G-s alapváltozat - az LTE-képes modell 179 900-ért várható. Az Infinity alapváltozata, szintén dokkoló nélkül 194 900 forintos áron érkezik június-július környékén, a 3G-s változat itt is 30 ezerrel, míg az LTE-t támogató modell 50 ezer forinttal lesz drágább. A PadFone hazai megjelenésével kapcsolatban viszont egyelőre nincs pontos dátum és ár.

Asus Transformer Prime: megfogdostuk a négymagos tabletet
Érkeznek a Mobile World Congress első újdonságai

Az EU vizsgálja, hogy addiktívak-e a Meta platformjai

Egyesek szerint a Facebook és az Instagram is függőséget alakít ki a fiataloknál, és a cég nem tesz ez ellen semmit.
 
Az Európai Unió kibervédelmi direktívájának való megfelelés nem annyira bonyolult feladat, mint amilyennek elsőre látszik.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.