A Samsung egy érdekes "köztes mobileszközt" mutatott be a berlini IFA kiállításon. A Note 5,3 hüvelykes kijelzője két kategória közé lövi be a készüléket.
A Galaxy termékcsalád több új tagját is bemutatta a Samsung, többek között a Super AMOLED kijelzős Galaxy Tab 7.7-et valamint a Galaxy S II és a Galaxy Tab 8.9 4G-s változatait. A legnagyobb érdeklődés mégis egy hibrid terméknek szólt.

Hatalmas zsebekre vágyva A Note amolyan "minek nevezzelek" kategóriában indul, hiszen 5,3 hüvelykes képátlójú, 1280x800 képpontos felbontású kijelzője miatt még a négyhüvelykes okostelefonoknál is nagyobb, a 7 hüvelyknél induló tabletekhez képest viszont kicsi.


A készülékben a gyártó saját kétmagos, 1,4 gigahertzes processzora dolgozik, hátulján egy dupla 8 megapixeles kamerát, előlapján egy 2 megapixeles kisebb változatot találunk. Az akkumulátor is jóval nagyobb, mint amit egy átlag mobiltelefonban megszokhattunk, a cserélhető 2500 mAh egységre szükség is lehet az erős hardver és a nagy kijelző miatt.

A gigatelefon érdekessége az a kis toll, amelynek segítségével rajzolhatunk vagy jegyzetelhetünk a képernyőre, és ezzel készíthetünk a kijelző tartalmáról pillanatképet is. Ilyen megoldást nemrég a HTC Flyer nevű tabletjében láthattunk. Igaz, a Note-ban már sikerült elérni, hogy a tollat a készülék belsejében tároljuk. A gyártó hamarosan egy SDK-t (fejlesztői készletet) is megjelentet, amelynek segítségével könnyebb lesz speciális alkalmazásokat készíteni a tollal elérhető funkciókhoz.


Nem félünk a farkastól Az Apple-lel jelenleg is folyó szabványügyi pereskedés, valamint a tabletek és okostelefonok többszöri betiltási kísérlete ellenére a Samsung ontja magából az okostelefonokat és tableteket. A tavaly bejelentett első generációs Galaxy Tab-nek idén csak 10 hüvelykes utódjai jelentek meg, most jött el az idő a kisebb kijelzőjű szegmensben is a cserére. A Galaxy Tab 7.7 nevéből következtethetően 7,7 hüvelykes érintőkijelzőt kapott, amely a Note-hoz vagy a Galaxy S II telefonhoz hasonlóan Super AMOLED panelre épül, így extra-erős kontrasztot és színmélységet biztosít.


Az Androidos kínálat mellett a saját fejlesztésű Bada 2.0 operációs rendszerre épülő telefonok is bemutatkoztak a Samsung starndján, köztük a szintén 1,4 gigahertzes, kétmagos processzorral felszerelt Wave 3, amellyel a gyártó igyekszik megerősíteni, hogy a Bada sem feltétlenül a "szegények Androidja".

A Galaxy Note európai forgalmazásáról már tudni lehet, hogy novemberben eljut Európába is, induló ára 820 dollár körül várható. A Galaxy Tab 7.7 szintén megjelenik még ebben az évben, körülbelül 750 dolláros árcimkével.

Nem kell tartani a Galaxy okostelefonok eltűnésétől
Érkezik a Samsung saját üzenetküldője
Mégis lehet árulni Európában a Galaxy Tabot - egyelőre

Kiberbiztonság – lassan kifutunk az időből

Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.